LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 21. jūnijs
Monvīds, Egita, Emīls
Ludza
Partly sunny
26°C
 
A A A

Par nekustamā īpašuma nodokļa samaksas termiņu pārcelšanu

Saistībā ar valstī izsludināto ārkārtas situāciju, šobrīd nav iepējams veikt nekustamā īpašuma nodokļu (NĪN) maksājumus skaidrā naudā pašvaldības un pagastu pārvalžu kasēs.

Nomaksāt NĪN iespējams ar internetbankas starpniecību, veikalu tīkla „MAXIMA” kasēs un portālos www.epakalpojumi.lv un www.latvija.lv.

Veicot maksājumu internetbankā, būtiski ir pārliecināties, vai pārskaitījums adresēts pašvaldībai, kas izsūtījusi paziņojumu par NĪN nomaksu. Pārskaitījums veicams uz kādu no tiem pašvaldības norēķinu kontiem, kas norādīti sagatavotajā maksāšanas paziņojumā.

Droši un ērti NĪN ir nomaksāt portālos: www.epakalpojumi.lv un www.latvija.lv. Abos portālos pieejami pašvaldību norēķinu konti bankās NĪN samaksai, kā arī nodokļa maksātājam automātiski uzrādās visa nepieciešamā informācija maksājuma veikšanai. Portālā www.epakalpojumi.lv iespējams veikt nomaksu arī par citas fiziskas vai juridiskas personas īpašumiem.

Pamatojoties uz Latvijas Republikas likuma „Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likuma” 5. pantu, dome nolēmusi (prot. Nr. 1) 2021. gadā noteikt citus nekustamā īpašuma nodokļa samaksas termiņus, kas atšķiras no likumā „Par nekustamā īpašuma nodokli” noteiktajiem, tos pārceļot uz vēlāku laiku 2021. gada ietvaros:

  • 31.03.2021. samaksas termiņu pārcelt uz 15.07.2021. samaksas termiņu;
  • 17.05.2021. samaksas termiņu pārcelt uz 15.07.2021. samaksas termiņu;
  • 16.08.2021. samaksas termiņu pārcelt uz 15.11.2021. samaksas termiņu

Augstāk minētie samaksas termiņi ir piemērojami visiem veiktajiem nekustamā īpašuma nodokļa aprēķiniem un pārrēķiniem, kuriem sākotnēji samaksas termiņš ir bijis noteikts 2021. gada ietvaros, tai skaitā arī nekustamā īpašuma nodokļa papildus aprēķiniem par 2020.gada neapstrādāto lauksaimniecībā izmantojamo zemi.

Nodokļa maksājumam, kuram pašvaldība noteikusi citu samaksas termiņu un kurš ir veikts šajā pašvaldības noteiktajā termiņā, netiek aprēķināta likuma „Par nodokļiem un nodevām” 29.panta otrajā daļā noteiktā nokavējuma nauda.

Informāciju sagatavoja

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Jana Dukaļska

coloring.cool