LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 21. jūnijs
Monvīds, Egita, Emīls
Ludza
Clear
21°C
 
A A A

Par nekustamā īpašuma kopšanu un kārtības uzturēšanu

Pienākusi vasara un atkal laiks parūpēties par sava īpašuma un piegulošās teritorijas kopšanu – zāles pļaušanu, kārtības uzturēšanu.

Ludzas novada pašvaldība atgādina, ka nekustamā īpašuma teritoriju īpašniekiem, valdītājiem jānodrošina īpašuma teritorijas un tās piegulošās teritorijas kopšanu – zālienu pļaušanu (zāles augstums nedrīkst pārsniegt 20 cm), atkritumu savākšanu, grāvju un caurteku tīrīšanu, īpašuma uzturēšanu kārtībā – nepieļaujot lūžņu, būvgružu, sadzīves atkritumu uzkrāšanos, kā arī nepieļaut transportlīdzekļu vraku uzglabāšanu vietās, kur tie ir redzami no ielas, īpašuma nožogojuma uzturēšanu tehniskā un vizuālā kārtībā.

Tirdzniecības un pakalpojumu sniegšanas objektu īpašniekiem, lietotājiem vai nomniekiem jānodrošina teritorijas sakopšanu ap objektu, kā arī objekta skatlogu, durvju un fasādes tīrību, atkritumu urnu izvietošanu, iztukšošanu un atkritumu izvešanu.

Garāžu īpašniekiem, garāžu kooperatīvu biedriem jānodrošina garāžu piegulošās teritorijas un piebrauktuvju sakopšanu, uzturēšanu kārtībā, regulāri pļaujot zālienu, nepieļaujot atkritumu uzkrāšanos.

Aicinām ievērot Ludzas novada pašvaldības saistošos noteikumus Nr. 11. “Ludzas novada teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas noteikumi”. Par izvairīšanos no pienākuma uzturēt un apsaimniekot dzīvojamo māju, atbildība iestājas saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 150.2 pantu. Par pārējo saistošo noteikumu prasību neievērošanu izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu: fiziskām personām – līdz 350 euro, juridiskām personām – līdz 1400 euro.

Aicinām ziņot par nesakoptām teritorijām rakstot uz e-pastu [email protected] vai pa tel. 22444045 (Whatsapp,Viber);

 

Par sakoptu Ludzas novadu!

Aleksandrs Narnickis

Ludzas novada pašvaldības vides inženieris

 

coloring.cool