LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Svētdiena, 2021. gada 13. jūnijs
Uva, Ainārs, Zigfrīds
Ludza
Mostly cloudy with thundershowers
14°C
 
A A A

Ludzas Novadpētniecības muzeja krājums papildināts ar vērtīgu svētbilžu kolekciju

1Šī gada nogalē Ludzas Novadpētniecības muzeja krājums tika papildināts ar vērtīgu svētbilžu kolekciju (5 DSC_0007vienības), kuras konfiscētas muitā uz ES Austrumu robežas, tās nelikumīgi bija ievestas no Baltkrievijas Republikas teritorijas. Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu pārvalde nodevusi tās mūsu muzejam.
Mākslas un antikvāro priekšmetu ekspertīzes atzinumā Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija apliecināja, ka minētās svētbildes ir sakrālās glezniecības paraugi, kas gleznoti tradicionālā izpildījuma metodē laika periodā no 19.gs vidus līdz 20.gs. Tās plaši izplatītas pareizticīgo un vecticībnieku draudžu kopienu vidē un ir sava DSC_0009laika kultūrvēsturiskās liecības. Tāpat Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas atzinumā DSC_0008noteikts, ka kopējā svētbilžu vērtība naudas izteiksmē saskaņā ar 2015.gada tirgus cenām ir aptuveni 2000 eiro. Mūsu muzeja krājums tika papildināts ar šādām svētbildēm: “Kazaņas Dievmāte” 19.-20.gs.; “Tihvinas Dievmāte”19.gs. 2.puse; “Dievmāte “Sirds mīlestība”” 20.gs. sākums; “Kristus Visuvaldītājs” 19.gs. beigas; “Kazaņas Dievmāte” 19.gs. vidus.
DSC_0005Muzejs izsaka pateicību Valsts ieņēmumu dienestam par atbalstu krājuma komplektēšanā ar interesantiem muzejiskiem priekšmetiem.

LdNM galvenā krājuma glabātāja Iveta Matvejenko

coloring.cool