LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Otrdiena, 2021. gada 22. jūnijs
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ludza
Intermittent clouds
28°C
 
A A A

Par kārtību, kādā veicami bezpilota gaisa kuģu un cita veida lidaparātu lidojumi

2019.gada 13.augustā stājās spēkā Ministru kabineta noteikumi Nr.368 “Kārtība, kādā veicami bezpilota gaisa kuģu un cita veida lidaparātu lidojumi” (turpmāk – Noteikumi).

Noteikumu 33.punkts nosaka, ka bezpilota gaisa kuģa lidojumus aizliegts veikt tuvāk par 50m horizontālajā plaknē no infrastruktūras objektiem kas saistīti ar sabiedriskās kārtības un drošības, valsts robežas drošības un civilās aizsardzības nodrošināšanu, izņemot gadījumus, ja lidojums ir saskaņots ar attiecīgās objekta īpašnieku, vadītāju vai lietotāju.

Savukārt, Noteikumu 6. punkts nosaka, ka paaugstināta riska bezpilota gaisa kuģa lidojumu Latvijas Republikas gaisa telpā ir atļauts veikt, ja saņemta Civilās aviācijas aģentūras (turpmāk – CAA) atļauja šo Noteikumu VI nodaļā (“Paaugstināta riska bezpilota gaisa kuģa lidojums”) noteiktajā kārtībā.

Saskaņā ar CAA administratīvo aktu gar Latvijas Republikas valsts robežu ar Krievijas Federāciju un Baltkrievijas Republiku ir izveidota lidojuma aizliegtā zona (2-7 km platumā un 2000 pēdu augstumā) – EVR17, kā arī izveidota atsevišķa gaisa satiksmes zona ap Valsts robežsardzes Aviācijas pārvaldes tehniskās bāzes izvietojumu – ATZ zona. ATZ un EVR17 gaisa struktūras elementi tiek izmantoti tikai Valsts robežsardzes gaisa kuģu un bezpilota lidaparātu lidojumiem, savukārt citiem gaisa kuģiem vai bezpilota lidaparātiem ielošana tajos tiek atļauta tikai pēc saskaņošanas ar Valsts robežsardzes Aviācijas pārvaldi.

coloring.cool