LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Otrdiena, 2021. gada 22. jūnijs
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ludza
Partly cloudy
24°C
 
A A A

Pagarināta pieteikšanās! Piedalies “Stikla šķiratlonā” un bez maksas atbrīvojies no liekās stikla taras

Saistībā ar lielo iedzīvotāju interesi, Ludzas novadā pagarināta pieteikšanās Vislatvijas “Stikla šķiratlonā” stikla taras izvešanai līdz 12.augustam. Katram, kuram privātajā vai lauku mājā sakrājušās izmantotas un vairs nevajadzīgas stikla burkas vai pudeles, tagad ir iespēja tās bez maksas nodot savā dzīvesvietā. Visi projekta dalībnieki piedalīsies arī izlozē, kur varēs laimēt veikala “top!” dāvanu kartes. Ludzas novadā “Stikla šķirtalonu” rīko un tajā aicina iedzīvotājus piedalīties SIA “Eco Baltia vide” sadarbībā ar SIA “Ludzas apsaimniekotājs”, AS “Latvijas Zaļais punkts” un veikaliem “top!”.

Projekta ietvaros ikviens Ludzas novada iedzīvotājs, neatkarīgi no dzīvesvietas, var pieteikt speciālo transportu, kurš konkrētā dienā piebrauks un pieņems izlietoto stikla iepakojumu. Pieteikties dalībai “Stikla šķiratlonā” Ludzas iedzīvotāji var līdz 12.augustam un to izdarīt ir ļoti vienkārši:

  1. Savāciet mājās visas izlietotās, vecās un nevajadzīgās burkas un pudeles.
  2. Zvaniet SIA “Eco Baltia vide” pa tālruni 26154123 vai rakstiet vēstuli uz e-pasta adresi [email protected] un piesakiet savu adresi “Stikla šķiratlonam”, kā arī norādiet aptuveno stikla iepakojumu apjomu un atstājiet savu kontaktinformāciju.
  3. augustā speciālais transports pieteiktajās adresēs paņems stikla iepakojumu no Ludzas novada iedzīvotājiem. Tam jābūt ievietotam maisos vai kastēs un tas jānovieto apsaimniekošanas uzņēmuma darbiniekiem pieejamā vietā. Pašiem atrasties klāt savākšanas laikā nav nepieciešams, bet jānodrošina, lai darbinieki var ērti piekļūt maisiem ar iepakojumu.

Stikla taras izvešanas laikā katra pieteiktā adrese tiks automātiski reģistrēta dalībai loterijā, kuras laikā tiks izlozētas 2 veikalu “top!” dāvanas 20 eiro vērtībā. Savukārt dāvanu karti 30 eiro vērtībā saņems akcijas dalībnieks, kurš būs sašķirojis visvairāk stikla pudeļu un burku (kg).

Līdz šim Vislatvijas “Stikla šķiratlonā” jau pieteikušās 30 pašvaldības. Vairākās no tām akcija jau noslēgusies. Pašvaldībā, kurā iedzīvotāji būs sašķirojuši un nodevuši lielāko apjomu stikla, norisināsies Vislatvijas šķiratlons ar treneri Viktoriju. Kopumā “Stikla šķiratlonā” jau ir savāktas 69,75 tonnas stikla taras. Ludzas novada iedzīvotājiem ir lieliska iespēja pielikt arī savu roku novada vides sakoptībai un tīrībai, piedaloties projektā un nododot uzkrāto, nevajadzīgo stikla taru.

Saskaņā ar Eiropas Savienības (ES) izvirzītajiem mērķiem Latvijai tāpat kā citām ES valstīm līdz 2020. Gadam ir jāsavāc un jānodod pārstrādei 68% no Latvijā novietotā stikla. Nereti stikla savākšanas konteineru trūkuma dēļ stikls nonāk kopējos sadzīves atkritumu konteineros, kas apgrūtina to atlasīšanu un nodošanu atkārtotai pārstrādei. Tāpēc SIA “Eco Baltia vide” sadarbībā ar AS “Latvijas Zaļais punkts” piedāvā pašvaldībām iespēju pieteikties bez maksas stikla šķirošanas konteineriem, kā arī piedāvā alternatīvus centralizētus risinājumus, lai pārstrādei derīgie atkritumi nenogultu šķūnīšos, netiktu aprakti kopā ar sadzīves atkritumiem un nenonāktu mežos vai grāvmalās.

Plašāka informācija par “Stikla šķiratlonu” mājaslapā www.ecobaltiavide.lv.

 

Papildus informācija

Daiga Buča

Preses sekretāre

Tālr.26588715
[email protected]

www.zalais.lv

www.skiratlons.lv

www.ecobaltiavide.lv

coloring.cool