Mostly cloudy
7°C

A A A

Ogre/Miandum triumfē LHF kausa izcīņā, dāmām uzvar Stopiņu NHK

Aizvadītajās brīvdienās Ludzā norisinājās Latvijas Handbola federācijas kausa izcīņa, kurā tikās Latvijas labākās rokasbumbas komandas: 4 vīriešu un 4 sieviešu komandas.

Par Latvijas Handbola federācijas kausa izcīņas uzvarētājiem 29. janvārī kļuva “Ogre/Miandum” handbolisti, kas Ludzā pārspēja vietējo “Latgolu”. Savukārt sievietēm kausu izcīnīja Stopiņu NHK. Ogrēnieši ieguva 1000 eiro balvu, Stopiņu komanda – 500 eiro balvu.

Par LHF kausa rezultatīvākajiem spēlētājiem kļuva Austris Tuminskis (Latgols) vīriešiem un Dinija Purviņa (REIR Dobele) sievietēm. Abi guva pa 18 vārtiem. Savukārt par turnīra vērtīgākajiem spēlētājiem tika atzīti Andris Molotanovs (Ogre/Miandum) un Ivita Asare (Stopiņu NHK).

LHF kausa ieguvēji
2015: Celtnieks/LSPA
2016: Dobeles Tenax
2017: Ogre/Miandum

Vīru finālā – ogrēnieši un ludzānieši

Sestdien LHF kausa izcīņas pusfinālos “Ogre/Miandum” un “Latgols” izslēdza potenciālos favorītus un pēdējo divu gadu kausu ieguvējus “Celtnieks Rīga” un “Tenax”.

Formāli pirms finālspēles favorītu statusā bija ludzānieši, kam turklāt bija garantēts iespaidīgs skatītāju atbalsts, taču tas vēl bija jāpierāda laukumā.
Spēli sekmīgāk iesāka Ogres komanda, kas pēc Andra Pozņaka un Arvja Laganovska rezultatīvajiem uzbrukumiem izvirzījās vadībā ar 2:0 un 1-2 vārtu pārsvaru saglabāja līdz puslaika vidum. 19. minūtē gan viesiem uz brīdi vadību nācās atdot, jo Austris Tuminskis pirmoreiz izvirzīja vadībā “Latgolu” (10:9), taču ne uz ilgu laiku – puslaika beigu daļā atkal labāku sniegumu demonstrēja “Ogre/Miandum” un pārtraukumā devās ar plus divi – 15:13.
Otrā puslaika sākumā ogrēnieši ieguva jau triju vārtu pārsvaru, ko pēc nospēlētām desmit minūtēm palielināja līdz četriem (21:17), tomēr tas ātri vien tika izsēts – līdz puslaika vidum “Latgols” atspēlējās un līdzsvaroja rezultātu (22:22). Pārņemt vadību “Ogre/Miandum” mājiniekiem gan neļāva, tādējādi turpinājumā spēle ritēja praktiski punkts punktā – ogrēnieši panāca +1, bet ludzānieši allaž minimālo deficītu atspēlēja. Vien trīs minūtes līdz spēles beigām “Ogre/Miandum” pēc Arta Laganovska un Jāņa Bauzes metieniem panāca +2, kas izrādījās izšķirošais pavērsiens – vienus vārtus gan “Latgols” atguva, taču pēdējās sekundēs izglābties nespēja – 27:26 un “Ogre/Miandum” triumfs Latvijas Handbola federācijas kausa izcīņā.
Jāpiebilst, ka Latvijas čempionāta pirmos divus apļus, pēc kā tika noteikti LHF kausa dalībnieki, ogrēnieši noslēdza kā ceturtie. Pēc LHF kausa atjaunošanas ogrēnieši kļuvuši par trešo komandu trijos gados, kas tikusi pie kausa. Ogres komandai tas ir arī nozīmīgākais panākums kluba vēsturē. 2014. gadā ogrēnieši kļuva par Latvijas vicečempioniem.

LHF kausa izcīņa. Vīrieši. Fināls
Latgols – Ogre/Miandum 26:27 (13:15)
Latgols: Gorbunovs 7, Tuminskis 6/4, Piļpuks 4, Seņkāns 3, Borisenko 2, Pavlovičs 2, Meikšāns 1, Kušners 1.
Ogre/Miandum: Art. Laganovskis 7, Kurmēns 7, Bauze 3, Arv. Laganovskis 3, Pozņaks 3/2, Svārups 2, Molotanovs 1, Strazdiņš 1.

Dāmu finālā – saspringta cīņa

Savukārt dāmu finālā tikās Stopiņu NHK un “REIR Dobele” komandas, kas sestdien pusfinālos bija pārspējušas attiecīgi Ludzas “Latgolu” un Jēkabpils SS. LHF kausa izcīņā dobelniecēm nācās iztikt bez savas līderes Lauras Ņeverovskas, taču komandas cīņassparu tas nekādā mērā neietekmēja. Spēli “REIR Dobele” iesāka pārliecinoši – 4:1 pirmo piecu minūšu laikā. Vairāku vārtu pārsvaru dobelnieces spēja saglabāt praktiski visa pirmā puslaika garumā, tomēr pēdējo septiņu minūšu laikā “REIR Dobele” spēja gūt tikai vienus vārtus, ko Stopiņu NHK izmantoja, pārņemot vadību un noslēdzot pirmo puslaiku savā labā – 10:9.
Saspringta cīņa turpinājās arī otrajā puslaikā. Pirmo septiņu minūšu laikā Stopiņu NHK gan iekrāja četru vārtu pārsvaru (16:12), taču dobelnieces nepadevās un neilgi pēc puslaika vidus pēc Elīnas Freibergas metiena pietuvojās līdz minimumam – 19:18. Tiesa, tam sekoja vēl viens izrāviens, kura laikā stopiņietes panāca +5 (24:19) un panākumu nosargāja, triumfējot ar 25:22.

LHF kausa izcīņa. Sievietes. Fināls
Stopiņu NHK – REIR Dobele 25:22 (10:9)
Stopiņu NHK: Asare 8/1, Seržante 6, Nikolajeva 5, Sergejeva 5/5, Fenogenova 1.
REIR Dobele: Egle 6, Freiberga 5, Purviņa 5/1, Veldze 3, Veide 2, Dubrovska 1.

Pusfinālos – dramatiskas spēles

28.janvārī ar pārsteigumiem Ludzā noslēdzās LHF kausa izcīņas pusfināli vīriešiem. Pirmajā pusfināla spēlē “Ogre/Miandum” pārspēja “Celtnieku”, bet mājinieki “Latgols” dramatiskā pēcspēles metienu sērijā pieveica Latvijas čempionus un līdzšinējos kausa īpašniekus “Tenax”.

Latvijas čempioni un pašreizējie LHF kausa īpašnieki “Tenax” (1.) mērojās spēkiem ar “Latgols” (3.). Abu pēdējā savstarpējā spēle noslēdzās neizšķirti, kas šim mačam, turklāt ludzāniešu līdzjutēju priekšā, deva papildus intrigu.
Pirmais puslaiks aizritēja ļoti līdzīgā cīņā, pārmaiņus vadībā esot gan dobelniekiem, gan ludzāniešiem. Tiesa, lielāku pārsvaru par vieniem vārtiem nevienai no komandām neizdevās iegūt, vien puslaika izskaņā “Latgols” panākt +2, un pateicoties Austra Tuminska septiņu metru soda metienam ar šādu pārsvaru arī noslēgt pirmās 30 minūtes – 12:10.
Otrā puslaika sākumā ludzānieši panāca 13:11, bet tai ielaida piecus vārtus pēc kārtas, atdodot ne tikai vadību, bet arī iniciatīvu dobelniekiem – 16:13. “Tenax” handbolisti vadībā pavadīja lielāko daļu otrā puslaika, tomēr neilgi līdz pamatlaika izskaņai “Latgolam”, līdzjutēju atbalstītam, izdevās līdzsvarot rezultātu – 25:25. Nepilnas desmit sekundes līdz pamatlaika beigām Tuminskis jau izvirzīja vadībā ludzāniešus, taču uzvara netika nosargāta – “Tenax” ātri izspēlēja bumbu, Egils Politers meta no laukuma centra, bet ludzāniešu vārtsargs Mārtiņš Krušanovs kļūdījās un ielaida vārtus – 26:26.
Tādējādi finālistu nācās noskaidrot septiņu metru metienu sērijā. Pirmajās divās sērijās precīzi meta abu komandu pārstāvji, bet pēc tam abas komandas kļūdījās – gan Jāņa Pavloviča, gan Riharda Kristera Ozola metienus atvairīja vārtsargi. Izšķirošā izrādījās noslēdzošā, piektā, sērija, kur Raivis Gorbunovs bija nekļūdīgs, bet Aleksandra Krastiņa metienu jau pieminētais Krušanovs atvairīja. Dramatiska “Latgols” uzvara trillerī – 30:29.
Pēcspēles metienu sērija: Borisenko (L) 1:0, Pančenko (T) 1:1, Tuminskis (L) 2:1, Arājs (T) 2:2, Pavlovičs (L) 2:2 (vārtsargs), Ozols (T) 2:2 (vārtsargs), Seņkāns (L) 3:2, Ērmanis (T) 3:3, Gorbunovs (L) 4:3, Krastiņš (T) 4:3 (vārtsargs).
Dobeles Tenax – Ludzas Latgols 29:30 PM (10:12, 26:26)
Tenax: Kurzemnieks 6, Politers 5, Pančenko 5/1, Miķelsons 3, Ērmanis 3/1, Arājs 3/1, Straume 2, Hovratovičs 1, Krastiņš 1/1.
Latgols: Tuminskis 12/6, Pavlovičs 6, Seņkāns 3/1, Gorbunovs 3/1, Matvejenko 1, Borisenko 1/1, Strazds 1, Meikšāns 1, Stepuļenoks-Stukanovs 1, Piļpuks 1.

***

Pusfināla pirmajā duelī tikās “Celtnieks Rīga” (2.) un “Ogre/Miandum” (4.) komandas. “Celtnieks Rīga” labi iesāka spēli pret “Ogre/Miandum”, taču pirmā puslaika vidū piedzīvoja neveiksmju periodu, atdodot ne tikai iniciatīvu, bet arī vadību pretiniekiem, kuru vēlāk tā arī neizdevās atgūt – spēlē ar 30:27 uzvarēja ogrēnieši, iekļūstot finālā.

Celtnieks Rīga – Ogre/Miandum 27:30 (13:15)
Celtnieks: Lazdiņš 6, Balceris 4/4, Eglītis 3, Ignatjevs 3, Freibergs 3/1, Leja 2, Lisovskis 2, Kļaviņš 2, Jablonskis 2.
Ogre/Miandum: Bauze 7, Strazdiņš 5, Kurmēns 5, Arv. Laganovskis 5, Art. Laganovskis 3, Pozņaks 3, Želna 1, Svārups 1.

Jāpiebilst, ka ogrēnieši “Celtnieku” nebija pārspējuši pēdējās sešās savstarpējās spēlēs jeb kopš 2015. gada septembra, kad “Ogre/Miandum” bija pārāka Baltijas līgas spēlē (34:30).

Sieviešu pusfinālos – bez pārsteigumiem

“REIR Dobele” pārliecinoši ar 38:21 sakāva Jēkabpils sporta skolu, lai arī pēc puslaika dobelniecēm bija tikai +3.
Otrā pārī laukumā devās iepriekšējās sezonas Latvijas čempionāta finālistes Stopiņu NHK (1.) un Ludzas “Latgols” (3.). Ludzānietes, savu līdzjutēju atbalstītas, iesāka lieliski, izvirzoties vadībā ar 3:0, un Stopiņu NHK pirmos vārtus guva tikai piektajā minūtē, kad precīza no septiņu metru soda metiena atzīmes bija Ivita Asare. Tomēr drīz vien stopiņietes ne vien panāca izlīdzinājumu, bet arī pārņēma vadību – 6:5. Puslaika otro daļu Stopiņu komanda aizvadīja krietni pārliecinošāk, iekrājot piecu vārtu pārsvaru pēc pirmajām 30 minūtēm – 15:10.
Lanas Nikolajevas un Ivitas Asares vārti otrā puslaika sākumā ļāva Latvijas čempionēm panākt 17:10, vēlāk pārsvaru palielināt līdz astoņiem vārtiem (22:14). Tālāk atrauties mājinieces pretiniecēm neļāva, tiesa, arī pašas tuvāk par pieciem vārtiem netika. Stopiņu NHK pārliecinoši nosargāja uzvaru – 30:23.

LHF kausa izcīņa. Sievietes
REIR Dobele – Jēkabpils SS 38:21 (14:11)

REIR Dobele: Purviņa 13/6, Freiberga 6, Veldze 6, Veide 5, Egle 4, Krūmiņa 2, Zinčenko 2/1.
Jēkabpils: Čeiča 9/3,Dzenīte 4, Lapsa 3, Kaulakane 3, Damenauska 1, Gerasimova 1.
Stopiņu NHK – Ludzas Latgols 30:23 (15:10)
Stopiņu NHK: Ekkerte 9, Asare 9/5, Nikolajeva 7, Seržante 3, Fenogenova 1, Sergejeva 1.
Latgols: Sidorova 7, Kukurāne 5, Rutkovska 4, Daņiļenko 3/1, Borisenko 2, Zaharāne 1, Oļipova 1

Pēc Latvijas Handbola federācijas informācijas sagatavoja Ērika Bondarenko,

Ludzas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Lauras Grišānes foto: „Latgols” triumfēja spēlē pret „Tenax”, pārspējot dobeliešus pēcspēles 7 metru metienu sērijā.