LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Trešdiena, 2021. gada 16. jūnijs
Justīne, Juta
Ludza
Sunny
19°C
 
A A A

NVA „Atvērto durvju dienā” jaunieši pēta savus talantus un skaidro iespējas darba tirgū

Š.g. 10.oktobrī Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA)  pārvaldē (K.Valdemāra ielā 38 k-1, Rīgā) viesojās ap 20 jauniešiem un nevalstiskās labdarības organizācijas “Palīdzēsim.lv” pārstāvji. Kādu profesiju man izvēlēties? Kā karjeras konsultants var praktiski palīdzēt karjeras izvēlē? Kas ir Jauniešu garantija?  Šie bija tikai daži no jautājumiem, par kuriem interesējās NVA sapulcējušies jaunieši no dažādiem Latvijas reģioniem „Atvērto durvju dienu”  ietvaros, ko organizēja Valsts kancelejas un valsts pārvaldes institūcijas.

Pēc īsas iepazīšanās ekskursijas NVA ēkā, jauniešu grupu sagaidīja Pakalpojumu departamenta Karjeras attīstības atbalsta nodaļas vadītāja Baiba Allikas, kura sākotnēji iepazīstināja ar NVA kā iestādi un tās būtiskākajiem uzdevumiem, bet turpmākā sarunas gaita ievirzījās par karjeras nozīmi katra jauna cilvēka dzīvē.

Viesi saņēma detalizētu informāciju par piedāvātajiem pakalpojumiem tieši jauniešiem, piemēram, par karjeras konsultācijām, kuras NVA piedāvā ne tikai klātienē, bet arī elektroniski, par Jauniešu garantijas atbalsta pasākumiem u.c. Tā jaunieši uzzināja par iespējām bez maksas apgūt gan nepieciešamās praktiskās darba iemaņas, gan darboties dažādās jauniešu darbnīcās, gan ar valsts atbalstu strādāt, iegūstot pirmo reālo darba pieredzi vai strādāt brīvprātīgo darbu.

Savukārt NVA Rīgas reģionālās filiāles karjeras konsultante Inta Magazniece jauniešiem atklāja, kādas prasmes, iemaņas un zināšanas šodien ir nepieciešamas, lai veiksmīgi atrastu darbu un strādātu savā izvēlētajā profesijā. Tomēr visvairāk jauniešus aizrāva praktiska testu aizpildīšana, kuru laikā katrs personīgi varēja noskaidrot – kāda profesija viņam vislabāk piedien un kādā jomā vajadzētu izvēlēties studēt.

Tikšanās noslēdzās ar diskusiju par to, cik viegli vai grūti jaunam cilvēkam šodien atrast piemērotu darbu un kāpēc ir jāizvēlas par labu oficiāli noformētām darba attiecībām. Tāpat jaunieši saņēma praktiskus padomus, kā iesaistīties konkrētos NVA atbalsta pasākumos un kāds no tā viņiem būs guvums.

Savukārt pēcpusdienā, NVA piedalījās „Jauniešu iespēju gadatirgū”, kas „Atvērto durvju dienas” ietvaros norisinājās Eiropas Savienības (ES) mājā Rīgā, Aspazijas bulvārī 28. Jauniešu garantijas atbalsta pasākumu vecākā eksperte Santa Borkovica un NVA karjeras konsultante Inta Magazniece NVA stenda apmeklētājus informēja par NVA atbalstu jauniešiem izglītības, nodarbinātības un karjeras attīstības jomā. Tāpat jaunieši klātienē varēja noskaidrot un apskatīt, ko piedāvā NVA mājaslapas sadaļa “Karjeras pakalpojumi” un NVA CV/Vakanču portāls. Tāpat  gadatirgus apmeklētāji varēja iztaujāt NVA speciālistus par Jauniešu garantijas atbalsta pasākumiem un iespējām iesaistīties tajos.

NVA Atvērto durvju dienas foto aplūkojams šeit: http://www.nva.gov.lv/index.php?cid=2&mode=photo

Kopš šī gada septembra, NVA aktīvi informē savus klientus, jo īpaši jauniešu mērķauditoriju, par karjeras atbalstu, ko sniedz tieši NVA eksperti. Kā jau iepriekš ziņots, š.g. 26.septembrī  NVA visā Latvijā uzsāka jaunu kampaņu – NVA  karjeras izaugsmes dienas, kuru ietvaros NVA karjeras konsultanti un Jauniešu garantijas eksperti dodas uz aptuveni 700 Latvijas skolām. Informatīvo karjeras dienu mērķis ir veidot sekmīgu NVA partnerību ar jauniešiem, jau esot skolas solā plānojot savu profesionālo nākotni.

NVA karjeras izaugsmes diena Ludzas pilsētas ģimnāzijā:

13.oktobrī NVA karjeras izaugsmes dienu ietvaros NVA Ludzas filiāles karjeras konsultante S.Deksne-Cabule dosies uz Ludzas pilsētas ģimnāziju, kur pulksten 14:10 tiksies 9.a klases skolēniem.

16.oktobrī NVA karjeras izaugsmes dienu ietvaros NVA Ludzas filiāles karjeras konsultante S.Deksne-Cabule dosies uz Ludzas novada vakara vidusskolu, kur pulksten 14:10 tiksies ar 12. klašu skolēniem.

17.oktobrī NVA karjeras izaugsmes dienu ietvaros NVA Ludzas filiāles karjeras konsultante S.Deksne-Cabule dosies uz Ludzas novada vakara vidusskolu, kur pulksten 12:40 tiksies ar 9.c klases skolēniem.

22.oktobrī NVA karjeras izaugsmes dienu ietvaros NVA Ludzas filiāles karjeras konsultante S.Deksne-Cabule dosies uz Ludzas novada vakara vidusskolu, kur pulksten 14:10 tiksies ar 9.b klases skolēniem.

Sagatavoja:

Iveta Kancēna

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Tālr. 67021808; 67021744

[email protected]

coloring.cool