LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Svētdiena, 2021. gada 13. jūnijs
Uva, Ainārs, Zigfrīds
Ludza
Mostly cloudy with thundershowers
14°C
 
A A A

Novadu apvienībā notika pirmā mācību priekšmetu olimpiāde

shutterstock_85447984[1](1)Ir noteikti novadu apvienības latviešu valodas olimpiādes 7.–8. klašu skolēniem (skolām, kas īsteno mazākumtautību izglītības programmu) rezultāti.
Šogad olimpiādē piedalījās 12 skolēni no Ludzas 2. vidusskolas, Istras vidusskolas un Zilupes vidusskolas.
Olimpiādes uzdevumu veidotāji pacentās, lai uzdevumi būtu ļoti interesanti, lai skolēni, pildot uzdevumus, saņemtu vērtīgu informāciju. Piemēram, 1. uzdevums olimpiādē formulēts sekojoši: “Tavā skolā notiks skolēnu konference.  Izlasi ieteikumus, kā sagatavot savu uzstāšanos!”
Lūk, daži fragmenti no skolēnu radošajiem darbiem par tēmu “Grāmata man māca!”
Ludzas 2. vidusskolas 8. klases skolniece Ērika Kairova raksta: “Grāmata māca daudz, bet galvenais ir, ka tu ar tās palīdzību labo savu iekšējo pasauli”. Tālāk meitene secina, ka grāmata ir cilvēka klusais draugs, ar kuru var sarunāties jebkurā laikā”.
Zilupes vidusskolas 8. klases skolniece Irina Adeļeviča raksta, ka “lasot dzejoļus, var saņemt vislabākās emocijas. Ļoti interesanti ir lasīt enciklopēdijas… Grāmata ir mans draugs un skolotājs”.
Žūrija, apkopojot rezultātus, pēc iegūto punktu skaita ir piešķīrusi sekojošas vietas:
1. vieta (iegūti 57 punkti) – Irinai Adeļevičai, Zilupes vidusskolas 8. klases skolniecei, (skolotāja Vija Apele);
2. vieta (iegūti 52 punkti) – Ērikai Kairovai, Ludzas 2. vidusskolas 8. klases skolniecei (skolotāja Liāna Nagle);
3. vieta (iegūti 43 punkti) ir diviem skolēniem: Vladislavai Dikalovai, Ludzas 2. vidusskolas 7. klases skolniecei (skolotāja Ilga Šļubčenko) un Kirilam Kaseckim, Zilupes vidusskolas 8. klases skolēnam (skolotāja Vija Apele).
Atzinība piešķirta Gļebam Kovtunam (iegūts 41 punkts), Zilupes vidusskolas 8. klases skolēnam (skolotāja Vija Apele), Veronikai Ostrovskai (iegūti 39 punkti), Istras vidusskolas 8. klases skolniecei (skolotāja Žanna Rapša) un Artūram Ignatjevam (iegūti 38 punkti), Ludzas 2. vidusskolas 7. klases skolēnam (skolotāja Ilga Šļubčenko).
Jolanta Strogonova,
Ludzas novada Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes izglītības metodiķe

coloring.cool