LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Trešdiena, 2021. gada 21. aprīlis
Marģers, Anastasija
Ludza
Showers
12°C
 
A A A

Novada uzņēmēji tiekas informatīvā seminārā

IMG_803722. maijā Ludzas novada uzņēmēji pulcējās uz informatīvo semināru, kura dalībniekus uzrunāja novada domes priekšsēdētāja Alīna Gendele, uzsverot, ka tieši uzņēmējdarbības attīstība noteiks mūsu novada nākotni. Savukārt pašvaldības uzdevums ir nodrošināt labvēlīgu vidi un sakārtotu infrastruktūru, kā arī atbalstīt biznesa ideju attīstību.
Seminārā uzstājās Vladislavs Stankevičs, Latgales uzņēmējdarbības centra vadītājs, E. Bojārs, Baltijas vides foruma projektu vadītājs, E. Tereško, NVA Ludzas filiāles vadītājs, Lauku atbalsta dienesta pārstāve Elvīra Ludzborža.
Par uzņēmējdarbības atbalsta iespējām mūsu novadā informēja Aivars Meikšāns, bet par novada uzņēmēju konsultatīvās padomes darbību – padomes priekšsēdētājs J. Romancāns. Tatjana Juškāne stāstīja par to, kādas priekšrocības paveras, darbojoties biedrībā ,,Ludzas uzņēmēju asociācija”.
IMG_8093Ir svarīgi izmantot visas piedāvātās iespējas informācijas iegūšanai: piemēram, Latgales uzņēmējdarbības centrā darbojas komercdarbības konsultanti: bijušā Ludzas rajona teritorijā tā ir Tatjana Juškāne. Konsultācijas ir iespējamas gan klātienē, gan arī, sazinoties elektroniski. LUC birojs atrodas Daugavpilī, Saules ielā 15 (www.latgale.lv). LUC šajā gadā plāno 2 tirdzniecības misijas: uz Norvēģiju un Vāciju. Iecerēts pilnveidot Latgales pārstāvniecības darbu Rīgā. LUC pašlaik ir reģistrēti jau 1500 klienti.
A.Meikšāns atgādināja par vairākām Ludzas novada pašvaldības iniciatīvām. Tā nodibinājums ,,Ludzas novada mikrouzņēmēju atbalstam‘’ ir piešķīris palīdzību jau 19 projektu attīstībai, katru gadu tiek rīkots konkurss “Esi uzņēmējs Ludzas novadā” jauniešu iesaistīšanai biznesā, tiek organizēti pasākumi jauniešu nodarbināšanai vasaras brīvlaikā un apbalvoti gada veiksmīgākie uzņēmēji vairākās nominācijās.

A. Meikšāns informēja uzņēmējus par NĪN atvieglojumiem un piešķiršanas kārtību, kā arī par sadarbības iespējām, īstenojot Eiropas savienības kopīgus projektus uzņēmējdarbības attīstības veicināšanai.

Ludzas novada pašvaldība aicina uzņēmējus sadarboties, iesniedzot priekšlikumus par uzņēmējdarbības vides uzlabošanu.

coloring.cool