LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Ceturtdiena, 2021. gada 13. maijs
Ira, Iraīda, Irēna, Irina
Ludza
Mostly cloudy
15°C
 
A A A

Notika Ņukšu bibliotēkas rīkotais pārgājiens uz Gaveikiem

19. jūnijā jau agri no rīta pie Ņukšu pagasta bibliotēkas valdīja rosība un skanēja bērnu čalas. Pulcējās bērni un jaunieši, kā arī daži pieaugušie, lai dotos pārgājienā pa maršrutu Ņukši-Gaveiki-Sleinova-Rūdova-Ņukši. Jaunākajam pārgājiena dalībniekam – 8 gadi, vecākajai ceļotājai – 78 gadi. Izrādījās, ka vēlme apskatīt Gaveiku pusi ir liela, ceļotājus nebaidīja ne attālums, ne vasaras tveice.

Pirmais apskates objekts – Gaveiku pilskalns, kas zināms arī kā Augstais kalns. Tas kādu laiku tika izmantots grants ieguvei. Tagad rakšanas darbi ir beigušies un palikusi ir tikai stāva krauja. Agrāk pilskalnā tika rīkotas zaļumballes, te notika arī pasākumi Veseru skolas skolēniem.

Apmeklējām kādreizējo Veseru astoņgadīgo skolu. Skolai pagājušajā gadā palika tikai 55 gadi, taču tā nav apsaimniekota un laika gaitā pārvērtusies par graustu. Tāpat redzājām bijušās pasta un bibliotēkas ēkas un veikalu.

Tālāk mūsu ceļš veda uz Sleinoviem. Skaista daba, brīnišķīgs Sleinovu ezers… Taču daudz atstātu māju. Pie Sleinovu ezera bija mūsu piknika vieta. Kā garšoja ugunskurā cepti kartupeļi, desiņas un maršmelou! Apmeklējām arī kādreiz diženo Sleinovu paegli. Diemžēl kādreiz slavenais milzis nokaltis.

Iegriezāmies Rūdovas ciemā. Rūdovā bijusi kādreiz muiža, te dzīvo divas māsas Ņikiforovas, kuras pastāstīja mums par agrākiem laikiem Gaveiku pusē, par mākslinieku Vinogradovu, kurš pagājušā gadsimta 30. gados vasarās dzīvojis Zofinā un ciemojies viņu mājās.

Iespaidiem bagāti atgriezāmies Ņukšos. Paldies pārgājiena dalībniekiem par izturību un optimismu!

Vēlu visiem jauku vasaru, un lai nekad Jums nezūd ceļošanas prieks!

Anastasija Pisarenko,

Ņukšu pagasta bibliotēkas vadītāja

 

coloring.cool