LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 14. jūnijs
Saiva, Santis, Sentis, Tija, Saivis
Ludza
Partly sunny
11°C
 
A A A

Notika apmācību seminārs “Kulinārā mantojuma ēdieni, receptes, ēdienu noformējuma un pasniegšana” projekta BELLA CUISINE ietvaros

EU&ENPI_LV-ENcolor

DSC_00652013. gada 29.novembrī viesu mājā “Mežinieku mājas” Aglonas novadā, Latvijas – Lietuvas – Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas projekta Nr. LLB-2-266 “Kulināro pakalpojumu uzlabošana Latgales un Vitebskas reģionos, pamatojoties uz kulinārā mantojuma koncepciju” (BELLA CUISINE) ietvaros notika seminārs “Kulinārā mantojuma ēdieni, receptes, ēdienu noformējuma un pasniegšana”. Apmācību laikā projekta mērķauditorija, Latgales kulinārā mantojuma tīkla darbībā iesaistījušies dalībnieki – esošie un jaunie uzņēmēji (restorāni, kafejnīcas, viesu mājas, lauku mājas, mājražotāji) noklausījās „Mežinieku mājas” saimnieces Marijas – Lilijas Mežinieces lekciju par Latgales kulinārā mantojuma ēdieniem un to receptēm. Tālāk klātesošie piedalījās maizes cepšanas procesā „Maizes namiņā”, kur katram semināra dalībniekam bija iespēja izveidot savu mazo maizes kukulīti un vēlāk, kad maizīte tika izcepta, paņemt to līdzi uz mājam un pacienāt ar to savus radus un draugus.DSC_0040

Apmācību semināra dalībnieki iepazinās ar Aukštaitijas reģiona (Lietuva) kulinārā mantojuma tīkla darbību Eiropas kulinārā mantojuma tīklā. Viņiem tika piedāvāta vienreizēja iespēja pamēģināt sevi karvingā, tas ir praktiski piedaloties no augļiem un dārzeņiem dekorējumu veidošanā. Šo praktisko iemaņu pasniedzēja bija Aukštaitijas reģiona kulinārā mantojuma tīkla koordinatore un Utenas augstākās mācību iestādes tūrisma un viesmīlības vadības katedras vadītāja, docente Anastasija Vasiļjeva, kura atraktīvi un interesanti dalījās savā teorētiskajā pieredzē un daudz radīja praktiski kā tiek veidoti visdažādākie dekorējumi no augļiem un dārzeņiem.

DSC_0048Kopumā apmācību seminārā piedalījās 38 dalībnieki no Latgales novadu kafejnīcām, viesu mājām, lauku mājām, kā arī mājražotāji. No Ludzas novada piedalījās pārstāvji no kafejnīcām „Eglīte” un „Kristīne”, Ludzas Amatnieku centra, lauku mājas „Aizupmājas”, mājražotāja Mārīte Lipska, kā arī projekta koordinatore Ludzas novadā Anita Mortuzāne. 

Apmācības notika projekta LLB-2-266 „Kulināro pakalpojumu uzlabošana Latgales un Vitebskas reģionos, pamatojoties uz kulinārā mantojuma koncepciju” ietvaros. Projekta kopējais budžets: 483 195,05 EUR. No šīs summas 90% – 434 875,54 EUR ir Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas atbalsts.

coloring.cool