LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 21. jūnijs
Monvīds, Egita, Emīls
Ludza
Partly sunny
26°C
 
A A A

Noslēgusies 2016. gada sezona rikšotāju zirgiem Latvijā

Lai arī Latvijas rikšotāju zirgu braucēji vēl piedalīsies sacensībās Tallinas hipodromā, Latvijā varam teikt, ka ir noslēgusies sacensību – darbaspēju pārbaužu sezona rikšotāju zirgiem. Līdz ar to varam apkopot rezultātus, kas uzrādīti uz Latvijā atzītiem skrejceļiem.

Šajā sezonā ir notikušas sešas oficiālās rikšotāju zirgu darbaspēju pārbaudes Latvijā, kur bijuši dažādāki distances garumi – sākot no 1600 m līdz pat 2100 m. Līdztekus daudzi no Latvijas rikšotāju braucējiem (Tatjana Martinsone, Tatjana Šnura, Māris Ežmalis, Nikolajs Galiļejevs, Ilona Malahova, Sandra Soikāne un Inese Berga) ir piedalījušies gan Igaunijā, gan arī Lietuvā notiekošajās sacensībās.

Latvijā sacensībās šogad kopā ir piedalījušies 33 rikšotāju šķirņu zirgi (Amerikas, Krievijas un Francijas rikšotāju šķirņu pārstāvji). Lielāko rikšotāju zirgu daļu sastāda zirgi līdz 10 gadu vecumam, gandrīz puse no tiem dzimuši Latvijā.

Rikšotāju zirgu braucējam pievienojušies arī tādi jauni braucēji kā Ilze Rudzīte (Ciblas nov.), Vladislavs Jakovļevs (Dagdas nov.) un Andrejs Eisaks (Garkalnes nov.).

Visātrāko laika rezultātu šogad 1800 m distancē ir uzrādījusi Sandra Soikāne (Ciblas novads) ar AR šķirnes kastrātu Quizzical Kemp – 2.28,8 min (uz Upesciema skrejceļa).

garkalnes_pavasaris_20162Visātrākā 1600 m un 2100 m distancē ir bijusi Ilona Malahova (Ludzas novads) ar AR šķirnes ķēvi Salamandra – 2.06,5 min un 2.48,3 min (uz Velēnu skrejceļa). Līdz ar to var atzīt, ka ātrākā uz Latvijas skrejceļiem ir bijusi Latvijā dzimusī AR rikšotāju šķirnes ķēve Salamandra (audzētājs: Tatjana Martinsone, īpašnieks: Ilona Malahova).

Latgales rikšotāju braucēji ir izvirzījušies šogad vadībā. Protams, lai to sasniegtu, ir ieguldīts liels un sūrs ikdienas darbs. Liels piemērs tam ir Ilona Malahova, kura Salamandru iegādājās pērn. Pagājušajā gadā un šīs sezonas sākumā vēl bija manāms tas, ka abas meitenes cenšas sastrādāties, līdz uzvarām braucienos vēl bija jāpiestrādā. Taču gada laikā ar katru reizi uzlabojās laika rezultāts, ko var redzēt arī rezultātu tabulā.

Latvijā esošo rikšotāju zirgu darbaspēju pārbaudes rezultāti uz sertificētiem skrejceļiem Latvijā 2016. gadā

Lielu darbu rikšotāju zirgu darbaspēju pasākumu attīstībā ir ieguldījušas arī Inese un Līna Berga (ZS “Augstkalni”). Šī saimniecība ir izveidojusi Latvijā visplatāko skrejceļu, kur iespējams sacensties vairāk nekā desmit zirgiem. Sacensībās, kas šogad norisinājās uz jaunizveidotā skrejceļa, finālbraucienā varēja piedalīties 8 rikšotāju zirgi! Un skats uz šo pasākumu jau bija daudzreiz iespaidīgāks nekā tad, kad sacenšas trīs vai četri zirgi.

Rezultātu pārskats ir labs pārdomu avots katram no braucējiem. Protams, mērķis visiem ir viens – iegūt vislabāko rezultātu. Bet, tikai regulāri piedaloties sacensībās, to var sasniegt. Neapšaubāmi, ka jādomā arī par vaislas materiālu, lai iegūtu labus kumeļus.

Inese Ruskule,

Rikšotāju braucēju sporta kluba „Pegazs” valdes locekle

Fotogrāfijā: ludzāniete Ilona Malahova sacensībās Garkalnē

coloring.cool