LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Svētdiena, 2021. gada 20. jūnijs
Rasa, Rasma, Maira
Ludza
Mostly sunny
31°C
 
A A A

Noslēdzies konkurss “Esi uzņēmējs Ludzas novadā 2018”

Ludzas novadā arī šogad notika konkurss “Esi uzņēmējs Ludzas novadā 2018”. Tajā piedalīties tika aicinātas fiziskās vai juridiskās personas, kuras plāno uzsākt vai attīstīt savu uzņēmējdarbību Ludzas novada teritorijā.

Konkursa mērķis ir motivēt iedzīvotājus sava biznesa veidošanai vai attīstībai, inovatīva produkta/pakalpojuma radīšanai Ludzas novada teritorijā, atbalstīt sabiedriski nozīmīgu uzņēmējdarbības attīstības projektu īstenošanu, sekmēt uzņēmējdarbības attīstību un rūpēties par bezdarba samazināšanu Ludzas novada teritorijā, kā arī veicināt iedzīvotāju aktivitāti un līdzdalību aktuālu problēmu risināšanā.

Biznesa ideju konkursa pieteikumu iesniegšana notika no šī gada 2. maija līdz 31. maijam. Konkursa noteiktajā termiņā tika saņemti astoņi pieteikumi.

  1. gada 14. jūnijā notika vērtēšanas komisijas sēde, kurā tika izskatīti un izvērtēti iesniegtie pieteikumi.

Komisijas sēdes laikā pieteikumu iesniedzēji prezentēja savus biznesa projektus un atbildēja uz komisijas uzdotiem jautājumiem.

Vērtējot iesniegtos pieteikumus pēc konkursa nolikuma apstiprinātiem kritērijiem, komisija apstiprināja piecus biznesa plānu projektus, kuru realizācijai pašvaldība piešķīra finansējumu 9955 EUR eiro apmērā.

Atbalstīti šādi projekti:

  1. Betona flīžu ražošanas paplašināšana. Projekta mērķis ir iegādāties jaunas plastikāta formas, kas ļaus ražot jaunu un inovatīvu produkciju Ludzas novadā. Pašvaldības atbalsta summa – 1375 EUR.
  2. Skaldītas malkas ražošana un piegāde. Projekta mērķis ir nodrošināt Ludzas novada iedzīvotājus ar kvalitatīvu malku apkures sezonai. Projekta ietvaros plānots iegādāties jaunu malkas skaldītāju. Pašvaldības atbalsta summa – 2500 EUR.
  3. Gaļas lopkopības attīstība piemājas saimniecībā Rundēnu pagastā. Projekta mērķis – iegādāties jaunu zāles pļaujmašīnu, nodrošināt saimniecībā kvalitatīvu un pietiekamu lopbarības bāzi, tādējādi sekmējot tās ekonomiskās darbības rādītāju uzlabošanos un konkurētspējas paaugstināšanos. Pašvaldības atbalsta summa – 2500 EUR.
  4. Piena lopkopības attīstība  piemājas saimniecībā Pildas pagastā. Projekta mērķis ir iegādāties ruļļu presi, nodrošinot saimniecībā kvalitatīvu un pietiekamu lopbarības bāzi. Pašvaldības atbalsta summa – 2500 EUR.
  5. Ludzas skaistuma pieturpunkts. Projekta mērķis ir esošā kosmetoloģijas salona darbības paplašināšana, iegādājoties jaunu procedūras aparātu, kas ļaus piedāvāt jaunus un kvalitatīvākus skaistumkopšanas pakalpojumus.  Pašvaldības atbalsta summa – 1080,00 EUR.

Līgumi par finansējuma piešķiršanu tika noslēgti pēc konkursa vērtēšanas komisijas lēmuma par konkursa rezultātiem pieņemšanas, bet projekta ieviešana jāpabeidz līdz 2019. gada 1. jūnijam.

Pateicamies konkursa dalībniekiem par piedalīšanos konkursā un vēlam veiksmi savu biznesa ideju realizēšanā!

Ilona Igovena,

Attīstības un nekustamā īpašuma nodaļas vadītāja

coloring.cool