LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Svētdiena, 2021. gada 18. aprīlis
Laura, Jadviga
Ludza
Clear
12°C
 
A A A

Noskaidrots konkursa “Ludzas novada himna” uzvarētājs

Ir noslēdzies konkurss “Ludzas novada himna” un noskaidrots arī tautas viedoklis. Par konkursa uzvarētāju atzīta “Dziesma par Ludzu”, kuras mūzikas autore ir Lolita Greitāne, bet vārdu autori – mūsu izcilie novadnieki Jeļena Arbuzova un Andris Vējāns.

Janvārī Ludzas novada pašvaldības konkursa “Ludzas novada himna” žūrijas komisija izvērtēja 8 anonīmas aploksnes ar konkursa darbiem un tautas nobalsošanai nodeva četras dziesmas (autori netika nosaukti). Nobalsot par izvirzītajiem darbiem varēja gan internetā, gan pašvaldības administratīvajā ēkā līdz š.g. 26. februārim. Balsot varēja par dziesmu nr.1 – “Lūdzam par Ludzu”, nr. 2 – “Ludzas novada himna”, nr. 3 – “Dziesma par Ludzu” un nr. 4 – “Ludzas novada himna”.

Balsošanas kastē pašvaldības ēkā bija 44 anketas, no tām 15 bija par dziesmu nr. 3, 10 – par nr.2, 9 – par nr. 1 un 8 – par nr.4. Bet 2 anketas bija nederīgas.

Ar Ludzas novada pašvaldības interneta vietnes ww.ludza.lv starpniecību par Ludzas novada himnas 4 variantiem tika veikti 2 630 balsojumi. Par visiem 4 himnu variantiem tika nodotas arī mākslīgi ģenerētās balsis, kas netika ņemtas vērā. Internetbalsojuma rezultāti: 574 balsis – par dziesmu nr. 3, 521 – par nr.4, 93 – par nr.1 un 42 – par nr. 2.

Apkopojot tautas balsošanas rezultātus, žūrijas komisija nolēma apstiprināt konkursa “Ludzas novada himna” rezultātus:

I vieta (konkursa uzvarētājs) – dziesma nr. 3 “Dziesma par Ludzu”, Lolitas Greitānes mūzika, Jeļenas Arbuzovas vārdi, Andra Vējāna atdzejojums (kopā 589 balsis);

II vieta – dziesma nr. 4 “Ludzas novada himna”, Ata Auzāna mūzika, Daces Tihovskas vārdi (kopā 529 balsis);

III vieta – dziesma nr. 1 “Lūdzam par Ludzu”, Lolitas Greitānes mūzika, Vandas Žulinas vārdi (kopā 102 balsis);

IV vieta – dziesma nr. 2 “Ludzas novada himna”, autors – Solvita Ivanova (52 balsis).

Saskaņā ar konkursa nolikuma 9. punktu, trīs veiksmīgākie pretendenti tiks apbalvoti ar Ludzas novada pašvaldības Pateicības rakstiem un naudas prēmiju: 700 eiro saņems konkursa uzvarētājs, 200 eiro un 100 eiro – attiecīgi divu citu labāko darbu iesniedzēji.

Ludzas novada pašvaldības konkursa “Ludzas novada himna” žūrijas komisija, kuru vadīja Evita Podoļeca un kurā darbojās Jānis Ivulāns, Inta Nagla, Aina Kairova un Ēriks Čudars, ir gandarīta par autoru atsaucību un pateicas par piedalīšanos “Ludzas novada himna” konkursā.

Ērika Bondarenko, pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

coloring.cool