LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Sestdiena, 2021. gada 15. maijs
Sofija, Taiga, Airita, Arita
Ludza
Rain
17°C
 
A A A

Noskaidrotas labākās biznesa idejas Latgalē

business-ideasŠā gada 2.oktobrī, ar noslēguma pasākumu Rīgas reģionā, noslēdzās viens no lielākajiem reģionālajiem biznesa ideju konkursiem Latvijā – Biznesa ekspresis. Tas pulcēja vairāk nekā 200 uzņēmīgus cilvēkus, kuri iesniedza savas idejas žūrijas vērtējumam, lai cīnītos par iespēju katrā no Latvijas reģioniem saņemt naudas balvu no 2000 līdz 5000 euro apmērā, kā arī simpātiju balvas no konkursa sponsoriem un kompetences partneriem.
Konkurss Biznesa ekspresis tika organizēts divās kārtās. Konkursa otrajā kārtā iekļuva 10 labākās idejas no katra reģiona un vairāku mēnešu garumā ideju autoriem bija iespēja gan pilnveidot savas zināšanas ar biznesu un prezentēšanu saistītos jautājumos turpmākai idejas attīstībai, gan tikties ar mentoriem un iegūt noderīgus kontaktus, kā arī padomus idejas realizēšanai. Konkursa noslēdzošajā – trešajā kārtā, katrā reģionā iekļuva piecas labākās biznesa idejas.
Biznesa ekspreša vadītāja Elīna Leimane: “Man ir prieks, ka pie mums Latvijā ir sastopami tik daudz uzņēmīgi un darboties griboši, un, kas ne mazāk svarīgi, darboties spējīgi cilvēki! Jāatzīst, ka šovakar, kad norisinās pēdējais no reģionālajiem fināliem, nemanot ir piezadzies arī sentiments – tik daudz laika kopā pavadīts ar konkursantiem, ar komandu! Bet gandarījums par kopā paveikto ir neizsakāms. Raugoties gan uz Rīgas, gan pārējo reģionu konkursantiem, viņu entuziasmu, rodas pārliecība, ka šis ir tikai sākums, un ka jau pavisam drīz vien dzirdēsim par uzņēmējdarbības uzplaukumu Latvijas reģionos!”
Savu braucienu pa reģioniem Biznesa ekspresis uzsāka Vidzemē, pēc tam devās uz Latgali, Zemgali, Kurzemi un gala staciju sasniedza Rīgas reģionā. Ikvienā no pieturpunktiem katra reģiona pieci finālisti ne tikai prezentēja savu ideju, bet arī pierādīja sevi kā līderus, komandas spēlētājus un uzņēmējus aktīvas atpūtas centra Eži rīkotajā dienas spēlē Pilsētas ekspresis. Šis bija pirmais konkurss Latvijā, kurā žūrija ņēma vērā ne tikai konkursantu spēju prezentēt savu ideju, bet arī viņu personības, kas nav mazsvarīgs biznesa izdošanās faktors.

Konkursa lielo bavu ieguvēji Latgalē:
1. vieta (5000 euro): Ieva un Vineta Vaivodes (biznesa ideja – “Kaņepju audums”);
2. vieta (3000 euro): Viktors Gallers ar komandu (biznesa ideja – “Sikspārņu centrs Daugavpilī”);
3. vieta (2000 euro): Ruta Bernāne (biznesa ideja – “Kaitu ustoba” – spēļu istaba).

Konkursu organizēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, sadarbojoties ar Valmieras Biznesa un inovāciju inkubatoru. Finansiālu konkursa atbalstu nodrošināja Norvēģijas finanšu instruments, AS Swedbank un SIA VALPRO. Informēja RE:TV, Radio SWH, Radio SWH+, Radio7, Kurzemes Radio, Radio Tev.

Ilze Mauriņa
Biznesa ekspresis vēstnese

coloring.cool