LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Sestdiena, 2021. gada 15. maijs
Sofija, Taiga, Airita, Arita
Ludza
Rain
17°C
 
A A A

Norit Platību maksājumu iesniegumu 2014.gadā pieņemšana

LAD_logo_JAUNSNo 14.aprīļa Platību maksājumu iesniegumu 2014.gadam (turpmāk – iesniegums) var iesniegt arī papīra formātā. No 9.aprīļa to varēja jau izdarīt, izmantojot LAD Elektronisko pieteikšanās sistēmu (EPS).

Aizpildīts iesniegums (tai skaitā iesnieguma pielikumi, ja ir aktīvas agrovides pasākumu saistības) un lauku bloku kartes ar precīzi iezīmētām platībām LAD jāiesniedz līdz 2014.gada 15.maijam. Dokumenti tiks pieņemti arī līdz 9.jūnijam (ieskaitot), taču piemērojot 1% atbalsta apjoma samazinājumu par katru nokavēto darba dienu pēc 15.maija.

Lauksaimniekiem, kuri pirmo reizi vēlas pieteikties platību maksājumu saņemšanai, jāreģistrējas par LAD klientiem. To var izdarīt klātienē, uzrādot personu apliecinošu dokumentu, LAD Klientu apkalpošanās daļās (reģionālajā lauksaimniecības pārvaldē (RLP) vai Centrālā aparāta Klientu apkalpošanas daļā). Klienta reģistrācijas veidlapu var iesniegt arī elektroniski ar Elektronisko parakstu (saskaņā ar Elektronisko dokumentu likumu).

No 14.aprīļa RLP ir pieejamas iesniegumu veidlapas un „Informatīvais materiāls platību maksājumu saņemšanai 2014.gadā”. Savukārt lauku bloku kartes var saņemt tajā RLP, kurā 2013.gadā tika iesniegts platību maksājumu iesniegums.

Sīkāka informācija par EPS un tā lietošanu, kā arī 2014.gada platību maksājumu atbalsta saņemšanas nosacījumiem atrodama LAD mājaslapas www.lad.gov.lv sadaļā Tiešie maksājumi.

LAD atgādina, ka tiem lauksaimniekiem – ziemāju audzētājiem, kuriem ir nepieciešami finanšu līdzekļi sējumu pārsēšanai, ir iespēja saņemt pārejas posma valsts atbalsta (atdalītais PPVA par platībām (APL) un atdalītais PPVA par laukaugu platībām (ALA)) avansu ātrāk, nekā tas ir citus gadus. Parasti izmaksas tiek veiktas jūlijā, bet šogad – maija mēnesī līdz 1.jūnijam.

Lai saņemtu tikai šo divu minēto avansa izmaksu jau maijā, lauksaimniekiem, kuri vēlas saņemt šo avansu, jau līdz šā gada 1.maijam ir jāiesniedz platību maksājumu pieteikums. Pieteikumus šajā gadījumā var iesniegt tikai EPS.

 

LAD Klientu daļa

Tālrunis: 67095000, 67027693

coloring.cool