LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Svētdiena, 2021. gada 13. jūnijs
Uva, Ainārs, Zigfrīds
Ludza
Cloudy
15°C
 
A A A

Norit aktīva ielu un iekšpagalmu remontdarbu sezona Ludzas pilsētā

Patlaban aktīvi norit iekšpagalmu un ielu remontdarbi Ludzas pilsētā. Daudzos pilsētas mikrorajonu iekšpagalmos tiek mainīts jauns asfalta segums un tiek uzklāts bruģis. Tāpat tiek remontēti tie ceļu posmi, kas savu jau ir nokalpojuši.

Izmantojot pašvaldības līdzfinansējumu, tiek veikti iekšpagalmu remontdarbi pilsētas mikrorajonos. Baznīcas, Raiņa, Biržas un Liepājas ielu iekšpagalmos tiek labiekārtotas autostāvvietas un piebraucamais ceļš. Līdzfinansējuma kopsumma sastāda teju 109170.51 eiro.

Šādam pašvaldības līdzfinansējumam var pieteikties daudzdzīvokļu māju īpašnieki. Viss, kas tam ir nepieciešams ir mājas kopsapulcē pieņemts lēmums un pašvaldībai uzrakstīts iesniegums.  

Saistošo noteikumu Nr.19 ”Par Ludzas novada pašvaldības līdzfinansējuma apjomu un tā piešķiršanas kārtību daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes pasākumu veikšanai, piesaistīto zemesgabalu labiekārtošanai un dzīvojamo māju renovācijai”” 16.1.punkts nosaka, ka līdzfinansējums tiek piešķirts mājas piebraucamo ceļu, iekšpagalmu, gājēju celiņu un servitūta ceļu seguma renovācijai vai atjaunošanai – 80% no kopējām izmaksām, bet ne vairāk kā EUR 14000,00. Savukārt šo noteikumu 16.2. punkts nosaka, ka līdzfinansējums automašīnu stāvlaukumu ierīkošanai vai renovācijai tiek piešķirts – 50% no kopējām izmaksām, bet ne vairāk kā EUR 5000.

Klusās un Lejas ielu autoceļa virsma pašlaik iegūst asfaltam līdzīgu segumu – tiek veikta dubultās virsmas apstrāde. “Dubultā virsmas apstrāde” nozīmē, ka tiek veidots divreiz apstrādāts ceļa segums ar bitumenu un šķembām. Segums ir pielīdzināms asfaltam. Līdz ar to tiks nodrošināti komfortablāki dzīves apstākļi gar šiem ceļiem dzīvojošajiem, kā arī ērtāka braukšana autovadītājiem.

Paralēli grantēto ielu apstrādei,  pēc līdzīgas tehnoloģijas apstrādātas ielas Ludzas pilsētā, konkrēti, P. Miglinīka, Fr. Kempa, Blaumaņa un Puškina ielas. Tika veikta pilsētas asfaltbetona seguma ielu apstrāde ar vienkārtas virsmas apstrādes metodi, kas ir seguma kalpotspējas pagarināšanas metode – tā segumā aizpilda izveidojušās mikroplaisas un veido jaunu dilumkārtu.

Jau iepriekš pie Ludzas pilsētas ģimnāzijas uzstādīti jauni gaismekļi, patlaban tiek atjaunots bruģa segums.

Turpinās Sporta un Dzirnavu ielas pārbūves darbi t.sk. ielu segumu, apgaismojuma tīklu un elektronisko sakaru tīklu pārbūve, kā arī ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu izbūve. Pēc iedzīvotāju lūguma, daļa koku,  kas netraucē komunikācijām, netiks nogriezti. Kā arī turpinās Peldu un A. Upīša ielu seguma pārbūves darbi.

Jau šodien tiks pabeigts jauna piebraucamā ceļa remonts pie Ludzas poliklīnikas. 

Remontdarbu laikā minētajos  posmos paredzēti satiksmes ierobežojumi. Lūgums satiksmes dalībniekiem būt uzmanīgiem, ievērot uzstādītās ceļa zīmes un norādes! Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

Informāciju sagatavoja Sabiedrisko attiecību speciāliste Jana Dukaļska

 

coloring.cool