LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Trešdiena, 2021. gada 16. jūnijs
Justīne, Juta
Ludza
Mostly sunny
18°C
 
A A A

Nodrošinās Lieldienu dievkalpojumu translācijas

Šogad, kad dzīvojam ārkārtas situācijā, Lieldienas – Kristus Augšāmcelšanās svētki – būs, bet citādāki. Varēsim piedalīties dievkalpojumos attālināti. Esam apkopojuši gan televīzijas un radio, gan interneta un sociālo mediju platformu tiešraides, saites un programmas. 

Lieldienu dievkalpojumi, ko translē SIA“MG Latgolas Bolss” programma Latgales radio

09.04.2020. Lielā ceturtdiena
plkst. 10:00 –  Hrizmas svētīšanas sv. Mise; 18:00 – Kunga Pēdējo vakariņu Mise (translācijas no Rēzeknes Jēzus Sirds katedrāles).

10.04.2020. Lielā piektdiena
plkst. 10:00 – svētā krusta pagodināšanas dievkalpojums. Translācija no Rēzeknes Jēzus Sirds katedrāles; 15:00 – krustaceļš; 18:00 – dziedājumi “Rūgtās sāpes” 3 daļas.

11.04.2020. Lielā sestdiena
plkst. 18:00 – sv. Mises translācija no Rēzeknes Jēzus Sirds katedrāles. (Uguns, ūdens svētīšana. Ticīgie varēs attālināti atjaunot kristībā dotos solījumus, un attālināti tiks pasvētīts Lieldienu mielasts)

12.04.2020. Kunga Augšāmcelšanās svinības
plkst. 8:00, 12:00 – sv. Mises translācijas no Rēzeknes Jēzus Sirds katedrāles (abās Misēs noslēgumā attālināti tiks pasvētīts Lieldienu mielasts), 19:00 – sv. Mises translācija no Aglonas Dievmātes sanktuārija.

13.04.2020. Otrās Lieldienas
plkst. 8:00, 10:00, 12:00 – sv. Mises translācijas no Rēzeknes Jēzus Sirds katedrāles, 19:00 –sv. Mises translācija no Aglonas Dievmātes sanktuārija.

Klausieties Latgales radio tiešsaistē:

128 kbps AAC   128 kbps MP3

64 kbps AAC   64 kbps MP3

Informācijas avots: www.radiolg.lv/

Latvijas Televīzija un Latvijas Radio arī šogad Lieldienās dievkalpojumus pārraidīs gan televīzijas un radio, gan interneta un sociālo mediju platformu tiešraidēs

Lai palīdzētu ticīgajiem īstenot savas garīgās prakses arī apstākļos, kad pulcēšanās ir aizliegta, un savas un citu drošības dēļ ikvienam jācenšas palikt mājās, Latvijas Televīzija un Latvijas Radio piedāvās iespējas dievkalpojumus vērot un klausīties attālināti.

Lielajā piektdienā, 10. aprīlī:

LR1 tiešraidē pulksten 13.05 – Ekumēniskais krusta ceļš. Tajā piedalīsies Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags, Romas Katoļu baznīcas Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs un priesteris Jānis Meļņikovs, Rīgas Āgenskalna baptistu draudzes mācītājs Edgars Mažis, Rīgas Vecās Sv. Ģertrūdes draudzes mācītājs Krists Kalniņš, Ādažu Evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Ivars Jēkabsons, kā arī aktieri Rēzija Kalniņa un Ģirts Ķesteris.

LTV “Facebook” lapā tiešraidē pulksten 22.00 – Krusta ceļš no Vatikāna. LTV1 ēterā – pulksten 23.00.

Klusajā sestdienā, 11. aprīlī:

LR1 tiešraidē pulksten 22.00 – Lieldienu nakts dievkalpojums no Rīgas Lutera baznīcas. Dievkalpojumu vada mācītāji Kaspars Simanovičs, Linards Rozentāls un Indulis Paičs.

Lieldienās, 12. aprīlī:

LTV1, LR1 un LTV “Facebook” lapā tiešraidē pulksten 12.00 – Lieldienu rīta dievkalpojums Rīgas Domā. Dievkalpojumu vada Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags. Dievkalpojumā piedalīsies trompetists Jānis Porietis, ērģelnieks Aigars Reinis un kantors Guntars Prānis.

LTV1 pulksten 13.00 – kristīgo konfesiju bīskapu apsveikumi Lieldienās.

LR1 visas dienas garumā – kristīgo konfesiju vadītāju apsveikumi. Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags uzrunās klausītājus pulksten 14.00, Latvijas Pareizticīgo baznīcas arhibīskapa metropolīta Aleksandra apsveikums būs dzirdams pulksten 15.00, Septītās dienas adventistu baznīcas Latvijas draudžu bīskaps Vilnis Latgalis klausītājus sveiks pulksten 17.00, Vasarsvētku draudžu apvienības bīskaps Modris Ozolinkēvičs – pulksten 18.00, Latvijas Baptistu draudžu savienības bīskaps Kaspars Šterns – pulksten 20.00, savukārt Latvijas Romas katoļu baznīcas arhibīskapa metropolīta Zbigņeva Stankēviča Lieldienu apsveikums ēterā skanēs pulksten 21.00.

Otrajās Lieldienās, 13. aprīlī:

LR1 tiešraidē pulksten 11.00 – Svētā mise Otrajās Lieldienās no Sv. Jēkaba Katedrāles. Misi vada Romas Katoļu baznīcas Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankēvičs.

LTV1 un LTV “Facebook” lapā pulksten 13.00 – pāvesta Franciska uzruna “Urbi et Orbi” (“Pilsētai un pasaulei”) no Vatikāna.

Naktī no 18. uz 19. aprīli:

LTV1 (ar tulkojumu latviešu valodā), Latvijas Radio 4 – “Doma laukums” (oriģinālvalodā) LTV krievu satura “Facebook” lapā (oriģinālvalodā) tiešraidē pulksten 23.55 – pareizticīgo Kristus Augšāmcelšanās svētku dievkalpojums no Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrāles. Sprediķi teiks Visaugstisvētītais Rīgas un Visas Latvijas Metropolīts Aleksandrs.

19. aprīlī

LTV1 pulksten 11.45 – bīskapu apsveikumi pareizticīgo Kristus Augšāmcelšanās svētkos.

Sabiedrisko mediju piedāvātās lineārās televīzijas un radio pārraides iespējams tiešraidē skatīties un klausīties arī izmantojot sabiedrisko mediju satura atskaņotāju REPLAY.lv, kurā pieejams arī pārraižu arhīvs un daudzveidīgs sabiedrisko mediju oriģinālsaturs, kā arī portālā lsm.lv un latvijasradio.lv.

Sabiedriskie mediji atgādina – lai arī priekšā ir četras brīvdienas, Ministru kabineta noteiktie pulcēšanās ierobežojumi arvien ir spēkā.

Informācijas avots www.lsm.lv

Citas aktuālās vietnes un publikācijas: 

Evaņģēliski luteriskās draudzes aktualitātes skatāmas šajā tīmekļvietnē: 

http://www.lelb.lv/lv/?ct=home

“Latvijas evaņģēliski luteriskajām draudzēm par dievkalpojumiem ārkārtas stāvokļa laikā”

http://www.lelb.lv/lv/?ct=lelb_zinjas&fu=read&id=2704

Publikācija portālā katolis.lv

“Kristus augšāmcelšanos piedzīvosim mājās un ģimenēs!”

http://katolis.lv/zinas/backPid/30/category/zinas/article/kristus-augsamcelsanos-piedzivosim-majas-un-gimenes.html

Dievkalpojumu translācijas:

https://www.youtube.com/channel/UCIoE1q9WWYdYQNFuPx5NXaw

Informāciju apkopoja

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Jana Dukaļska

coloring.cool