LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Svētdiena, 2021. gada 13. jūnijs
Uva, Ainārs, Zigfrīds
Ludza
Mostly cloudy
15°C
 
A A A

Nodibinājums “Centrs Dardedze” nodos divas labās prakses programmas Kārsavas un Ludzas novadam

Picture1Picture2

 

 

 

Nodibinājums “Centrs Dardedze” projektā “Vardarbības pret bērnu novēršana Latvijas lauku apvidos” ar “Kids First Foundation” finansiālu atbalstu nodos divas labās prakses programmas Kārsavas un Ludzas novadam.
“Centrs Dardedze” ir nevalstiska organizācija, kuras darbības centrā ir mērķis pasargāt bērnus no vardarbības. Dardedze aktīvi strādā pie tā, lai vardarbība nenotiktu, bet gadījumos, ja vardarbība ir notikusi, piedāvā profesionālas konsultācijas un palīdzību. Mēs ticam, ka izglītojot sabiedrību, sniedzot savlaicīgu atbalstu cietušajiem un veicinot izpratni, ir iespējams pasargāt bērnus no vardarbības (www.centrsdardedze.lv).
Savos 14 gados darbības gados “Centrs Dardedze” speciālisti ir izveidojuši vairākas preventīvas programmas, ko veiksmīgi īsteno arī citas Latvijas pašvaldības.
Viena no programmām, kas tiks īstenota abos novados ir Džimbas 9 soļu drošības programma pirmsskolas un sākumskolas bērniem, kas māca bērniem personiskās drošības iemaņas saskarsmē ar citiem cilvēkiem – pazīstamiem, svešiem, vienaudžiem vai pieaugušajiem. Programmas laikā bērni izdzīvo dažādas situācijas, kuras palīdz bērniem uzzināt, kā atpazīt bīstamas situācijas, kā tajās rīkoties, pie kā vērsties pēc palīdzības. ( Sīkāk par Džimbas drošības programmu www.dzimba.lv)
Visā Latvijā darbojas jau 96 Džimbas drošības programmas aģenti, kas savās pirmskolas vai sākumskolas izglītības iestādēs īsteno programmu.
Otra programma ir “Sargeņģelis”, kuras mērķis ir sniegt atbalstu  vecākiem un bērniem krīzes situācijās.
Programmas ietvaros vecākiem tiek nodrošināta iespēja apmeklēt vecāku atbalsta grupas. Piederība grupai palīdz izvairīties no sociālās izolētības vai atstumtības, kas arī ir viens no riska faktoriem vardarbībai pret bērnu. Uz grupām vecāki nāk kopā ar saviem mazajiem bērniem un kopīgi darbojoties apgūst prasmes, kā ar mīlestību un izpratni audzināt savas atvases. Turklāt vecākiem ir iespēja papildināt savas sadzīves un praktiskās iemaņas – veselīgi gatavot ēst, mācīties galda kultūru, plānot līdzekļus, svinēt svētkus utml.

Laika periodā no 2015. gada maija līdz 2016. gada februārim projektā ir paredzētas
-apmācības skolu administrācijai par bērnu tiesību īstenošanu un drošas vides veicināšanu skolās;
-Džimbas 9 soļu drošības programmas apmācības 30 pirmsskolas un sākumskolas skolotājiem.
-programmas “Sargeņģelis” apmācības 7 sociālajiem darbiniekiem.
-kā arī minēto programmu ieviešana un īstenošana Kārsavas un Ludzas novadā.

coloring.cool