LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Trešdiena, 2021. gada 16. jūnijs
Justīne, Juta
Ludza
Mostly sunny
18°C
 
A A A

No 31. marta slēgti rotaļu un āra trenažieru laukumi Ludzas novada teritorijā

Lai pēc iespējas samazinātu riskus, kas saistīti ar Covid – 19 un ar mērķi ierobežot tā izplatību, no šodienas, 31. marta, Ludzas novada teritorijā – gan pilsētā, gan pagastos būs slēgti atvērtie publiskie rotaļu un āra trenažieru laukumi, tai skaitā laukumi pie daudzdzīvokļu mājām. Šajās teritorijās būs izvietotas attiecīgas brīdinājuma zīmes.

Šīs dienas laikā sāks norobežot atvērtos publiskos laukumus ar brīdinājuma lentām un tie nebūs izmantojami.

Šāds lēmums pieņemts, jo iestājoties siltiem laika apstākļiem, rotaļu un vingrošanas laukumu apmeklētāju skaits aizvien pieaug. Ņemot vērā, ka infekciju izraisošais koronavīruss izplatās netieša kontakta ceļā, pieskaroties virsmām un priekšmetiem, kas piesārņoti ar elpceļu izdalījumiem, ir būtiski maksimāli izvairīties no pieskaršanās publiski pieejamiem priekšmetiem, kas nav dezinficēti. 

Pašvaldība lūdz iedzīvotājus būt saprotošiem un ar atbildību izturēties pret šiem ierobežojumiem – tie būs spēkā tikai tik ilgi, cik tas būs nepieciešams cilvēku veselībai un drošībai. Tāpat pašvaldība aicina vecākus skaidrot bērniem ierobežojumus, kas noteikti ārkārtējās situācijas laikā, īpaši uzsverot sociālās distancēšanās un personīgās higiēnas nozīmi vīrusa izplatības ierobežošanai.

 !!! Atgādinām – iedzīvotājiem, kuri nesen atgriezušies Latvijā, obligāti jāievēro 14 dienu stingra pašizolācija mājās !!!

Neievērojot ārkārtas situācijā noteiktos drošības pasākumus, iespējams saņemt arī sodu. Administratīvo pārkāpumu kodekss paredz naudas sodu fiziskām personām no 10 līdz 700 eiro, juridiskām personām no 140 līdz 2800 eiro. Krimināllikums paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz 1 gadam, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu. Redzi pārkāpumu – ziņo Valsts policijai 110!

Informāciju sagatavoja Jana Dukaļska,

Sabiedrisko attiecību speciāliste

 

coloring.cool