LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Otrdiena, 2021. gada 22. jūnijs
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ludza
Intermittent clouds
29°C
 
A A A

No 2016. gada skaistumkopšanas un tetovēšanas pakalpojumu sniedzējiem būs jāpaziņo par saimnieciskās darbības uzsākšanu Veselības inspekcijai

tattooing-in-action-465x295Veselības inspekcija (turpmāk – Inspekcija) vērš uzmanību, ka Ministru kabinetā 2015. gada 8. decembrī ir pieņemti un ar 2016. gada 1. janvāri spēkā stāsies noteikumi[2015. gada 8. decembra Ministru kabineta noteikumi Nr. 693 „Kārtība, kādā skaistumkopšanas un tetovēšanas pakalpojumu sniedzēji paziņo par saimnieciskās darbības uzsākšanu”.], kas noteiks kārtību, kādā skaistumkopšanas un tetovēšanas pakalpojumu sniedzēji[ Skaistumkopšanas pakalpojumi (izmantojot fiziskās, fizikālās, ķīmiskās metodes), mākslīgais iedegums, manikīrs, pedikīrs, frizieris, publiskas lietošanas pirts, publiskas lietošanas peldbaseins, tetovēšana, skarifikācija, permanentais grims, mikropigmentācija, pīrsings.] Inspekcijai paziņo par saimnieciskās darbības uzsākšanu.
Skaistumkopšanas un tetovēšanas pakalpojumu sniedzēju uzraudzība ir īpaši svarīga, ņemot vērā, ka šie pakalpojumi ir saistīti ar paaugstinātu infekcijas slimību izplatīšanas risku, un higiēnas prasību neievērošana, var būt viens no galvenajiem iemesliem dažādu infekcijas slimību izplatīšanai.
Pakalpojumu sniedzējam turpmāk būs jāapliecina darbinieku izglītības atbilstību prasībām, ja tādas ir noteiktas higiēnas jomu regulējošos normatīvajos aktos (piemēram, solārija pakalpojumu, tetovēšanas un pīrsinga pakalpojumu sniedzējiem) un sniegto pakalpojumu atbilstību regulējošo normatīvo aktu noteiktajām higiēnas prasībām.
Līdz ar paziņošanu par pakalpojuma uzsākšanu Inspekcijas mājaslapā www.vi.gov.lv (pēc 2016. gada 1. marta) būs pieejama informācija par skaistumkopšanas un tetovēšanas pakalpojumu sniedzējiem, kuri paziņojuši par savu darbību, kā arī nākotnē par tiem, kuriem konstatēti pārkāpumi un kuru darbība uz laiku ir apturēta. Pamatojoties uz šo informāciju, iedzīvotājiem būs iespēja izvēlēties veselībai drošus pakalpojumus.
Vēršam uzmanību, ka par savu darbību būs jāpaziņo ne tikai 2016. gadā no jauna izveidotajiem skaistumkopšanas un tetovēšanas pakalpojumu sniedzējiem, bet arī jau esošiem pakalpojumu sniedzējiem, kas savu darbību ir uzsākuši līdz šo noteikumu spēkā stāšanās brīdim, iesniedzot Inspekcijā iesniegumu līdz 2016. gada 1. martam.
Iesniegumu par darbības uzsākšanu pakalpojuma sniedzēji Inspekcijā varēs iesniegt Vienotajā valsts un pašvaldību pakalpojumu portālā www.latvija.lv (izmantojot e-pakalpojumu „Iesniegums Veselības inspekcijai”), aizpildot speciālu formu, vai arī iesniegt personīgi, nosūtīt pa pastu vai elektroniski, ja elektroniskais dokuments ir sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu.
Līdz 2016. gada 1. janvārim Veselības inspekcijas mājaslapas www.vi.gov.lv sadaļā Sabiedrības veselība –> Skaistumkopšanas pakalpojumi: http://www.vi.gov.lv/lv/sabiedribas-veseliba/pras tiks izvietotas veidlapas: Paziņojums par darbības uzsākšanu juridiskām personām un Paziņojums par darbības uzsākšanu fiziskām personām.
Ar pilnu noteikumu tekstu aicinām iepazīties Ministru kabineta tiesību aktu mājaslapā: http://likumi.lv/ta/id/278396-kartiba-kada-skaistumkopsanas-un-tetovesanas-pakalpojumu-sniedzeji-pazino-par-saimnieciskas-darbibas-uzsaksanu

Informāciju sagatavoja:
Veselības inspekcijas Komunikācijas nodaļas preses sekretāre Agita Antonāne,

tālrunis: 67819677, 28342858, e-pasts: [email protected]

coloring.cool