LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Sestdiena, 2021. gada 15. maijs
Sofija, Taiga, Airita, Arita
Ludza
Rain
12°C
 
A A A

Nirzā pirmoreiz pagasta svētki

Nirzas_pag_svetki (9)Sestdien, 6. augustā, Nirzā pirmoreiz svinēja pagasta svētkus. Ideja par svētku rīkošanu radās TN vadītājai Tatjanai Tretjakovai, un viņa arī uzņēmās to organizēšanu. Svētku devīze – “Saliedēsim paaudzes!” Pasākumi bija organizēti visas dienas garumā visu vecumu cilvēkiem un sākās ar dievkalpojumu Raipoles baznīcā.

Centrālie notikumi risinājās skolas pagalmā un stadionā Nirzas ezera krastā. Kā visos brīvdabas pasākumos, daudz kas ir atkarīgs no laika apstākļiem. Stipra lietusgāze uznāca tieši pirms svētku sākuma un ik pa brīdim uzlija arī vēlāk. Tas droši vien dažus potenciālos svētku baudītājus atturēja no ierašanās, bet dalībniekiem prieku neizjauca.

Viss notika. Jau ap pusdienlaiku bērni varēja draiskoties piepūšamajās atrakcijās.

Nirzas_pag_svetki (1)Bija ieplānots rokdarbu apmaiņas tirdziņš. Iecere interesanta, jo tā rokdarbnieces varēja iegūt savā īpašumā kolēģes darinājumu apmaiņā pret savu. Protams, darbiņu varēja iemainīt arī pret naudu. Žēl, ka tirdziņā piedalījās tikai trīs dalībnieces: Alīna Muhina no Briģiem, Antoņina Zeļča no Raipoles un Anna Jemeļjanova no Krustpils novada. Paldies Anitai Lukačai un Ludmilai Privalovai, kuras bija atsūtījušas savus darbus.

Sacentās divas komandas

Saistošākais un azartiskākais notikums bija jauniešu sporta sacensības. Tās vadīja Kaspars Daņiļenko. Sacentās Nirzas un Rundēnu komandas. Nirzas komandas kapteinis – Kaspars Kravalis, Rundēnu – Dāvids Karalis.

Aktīvi uzstājās vietējo karsējmeiteņu grupa. Sagatavotās stafetes un uzdevumi bija interesanti. Garlaicīgi nebija ne brīdi.

SNirzas_pag_svetki (6)acensību azarts pārņēma gan pašus dalībniekus, gan līdzjutējus. Komandu spēku samērs bija ļoti līdzīgs, un sacensības beidzās ar neizšķirtu rezultātu un līdzīgi sadalītām zelta un sudraba medaļām. Beigās notika cīņa par kausu – virves vilkšana. Abas komandas iesāka sparīgi un… virve neizturēja. Tā kauss palika TN nākamajām sporta aktivitātēm.

Rundēnu jaunieši paši sagatavoja savu komandu, ļoti atsaucīgi priekšlikumu par piedalīšanos novada svētkos uzņēma arī nirzāniešu jaunā paaudze. Tātad ir vērts rīkot aktivitātes jauniešiem, neskatoties uz to, ka viņu pagastos ir maz.

Pēc sacensībām visi labprāt ēda lielajā katlā izvārīto putru un mielojās ar plātsmaizi.

Koncertā – dejas un dziesmas

Vakarā notika gandrīz divas stundas ilgs svētku koncerts, kurā uzstājās vieskolektīvi no sava un kaimiņu novadiem: Isnaudas folkloras kopa un deju kolektīvs “Pērle”, Kārsavas TN senioru deju kolektīvs “Senleja” un Austrumu deju kolektīvs, Zilupi pārstāvēja vidējās paaudzes deju kolektīvs “Dancis”, no Ludzas bija atbraukusi popgrupa “Cielaviņa”.

Dziedāja Raipoles etnogrāfiskais ansamblis un pašmāju jaunās vokālistes Emīlija, Elizabete un Laine Greta. Programmu vadīja Tretjakovu ģimene.

Noslēgumā – zaļumballe.

Iespaidi, secinājumiNirzas_pag_svetki (4)

Tatjana Tretjakova, TN vadītāja: – Domāju, ka pagasta svētki jārīko katru vasaru. Pirmais mēģinājums izdevās. Ar laiku noteikti būs arī vairāk apmeklētāju. Šoreiz vēlējāmies programmu izveidot tā, lai visu vecumu cilvēkiem būtu vismaz viena aktivitāte, kas viņus interesētu. Paldies mūsu labvēļiem Anatolijam Lapikam un Anatolijam Stjadem. Pateicoties viņu atbalstam, sacensību un koncerta dalībniekiem varējām sagatavot dāvaniņas.

Alīna Gendele, Ludzas novada domes priekšsēdētāja: – Piedalījos visos Nirzas svētku pasākumos. Organizatori bija ļoti centušies. Par visu bija padomāts. Ļoti žēl, ka skatītāju bija pamaz. Protams, daudz ko iztraucēja lietus. Varbūt turpmāk būtu visas aktivitātes jāplāno kompaktāk, nevis visas dienas garumā. Kopumā ideja par svētkiem ir apsveicama. Programmu varētu papildināt ar aktīvāko vietējo cilvēku godināšanu.Nirzas_pag_svetki (3)

Andris Valeinis, Nirzas pagasta pārvaldes vadītājs:  Ilgi meklējām svētku norises datumu, lai tas nepārklātos ar citu pasākumu norisi. Vasarā tādu atrast ir diezgan grūti. Ideja interesanta, un tā būtu jāturpina.  

Vanda Žulina,

korespondente

coloring.cool