LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Svētdiena, 2021. gada 18. aprīlis
Laura, Jadviga
Ludza
Clear
8°C
 
A A A

Nikodema Rancāna balva šogad tika pasniegta Ludzas Tautas namā (+ Māra Justa foto “Foto galerijās”)

Pagājušajā gadā Latgalē tika iedibināta tradīcija: rīkot konkursu un piešķirt labākajiem novada pedagogiem Nikodema Rancāna (1870 –1933), izcilā sabiedriskā darbinieka, garīdznieka un pedagoga, balvu.

n-rancana_balva_2Konkursu organizē Latgaliešu kultūras biedrība sadarbībā ar Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju. Šogad balvas pasniegšanas ceremonija notika Ludzas Tautas namā. Svētdien, 25. septembrī, Ludzā ieradās skolotāju delegācijas no vairākām tuvām un tālām skolām. Konkursam bija pieteikti 16 pretendenti. Balvas – sudraba pakavsaktas – tika pasniegtas vairākās nominācijās. Nominācijā “Par mūsdienīgu un radošu pieeju skolēnu darbaudzināšanā un amatu apmācībā” speciālbalva tika piešķirta Ludzas Mūzikas pamatskolas pedagogam Arnim Krancānam. Apbalvoto vidū bija Agnese Medne no kaimiņu, Kārsavas, novada.  Daudzie RA absolventi un Latgales patrioti priecājās par profesorei Ilgai Šuplinskai pasniegto apbalvojumu.

Vislielākais pretendentu skaits bija nominācijā “Inovācijas izglītībā”. Šai nominācijā bija pieteikta Ludzas pilsētas ģimnāzijas skolotāja Ineta Misāne. Kaut arī galveno balvu skolotāja šoreiz nesaņēma, par savu radošo darbu viņa ir pelnījusi kolēģu un skolēnu cieņu un atzinību, tāpat kā visi 16 konkursam izvirzītie pedagogi.  

Pasākumu atraktīvi vadīja Nautrēnu skolas direktore Anita Ludborža un viņas skolnieks Valters Duplinskis. Sarīkojumu skanīgi kuplināja Ludzas TN koris “Austrumstīga”, sieviešu vokālais ansamblis “Iedvesma” un Tihovsku ģimene.

Viesi atzinīgi novērtēja svinīgo un reizē mājīgo gaisotni, kas valda mūsu renovētajā Tautas namā.

Vanda Žulina

Vairāk fotomirkļu no pasākuma skatiet Foto galerijās

coloring.cool