LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Svētdiena, 2021. gada 18. aprīlis
Laura, Jadviga
Ludza
Partly sunny
13°C
 
A A A

NELIEKAM PUNKTU, LIEKAM KOMATU

EU&ENPI_LV-ENcolor23. februāris daudziem ir svētki, daži svin vārda dienu, daži dzimšanas dienu, bet mums šī ir pēdējā projekta „VIRTUĀLĀ REALITĀTE” īstenošanas diena. Nu ir noslēdzies ilgais, gandrīz divus gadus garais, marafona skrējiens. Ir daudz kas paveikts, sasniegts, iegūts un izveidots, lai uzlabotu mākslas izglītības apgūšanas vidi Ludzā un Glubokoje.

Darba grupa Glubokoje pilsētā 13.02.2015.

Piektdien, 13.februārī Glubokoje notika pēdējā darba grupas sapulce, kurā projekta Vadošais partneris (Ludzas novada pašvaldība) prezentēja kopīgi izstrādāto krāsojamo grāmatu „Lobs ar Lobu sazatyka”. Šai grāmatai nav beigu, ir tikai sākums un vidus, kur satiekas abu mākslinieku ideju materializācija 21.gs.sākumā jeb J.Soikāna Ludzas mākslas skolas un Glubokoje J.Drozdoviča skolas radošais kolektīvs, kas ir šī materiāla sastādītājs. Abus māksliniekus vienu no otra šķir valstu un laikmetu robežas, bet vieno dvēseles gara radošais spēks, vienkāršība, dzimtās zemes kultūras, valodas un cilvēkmīlestība, zinātkāre un drosme īstenot savas idejas. Kaut arī projekta partnerus šķir divu valstu robeža, taču vieno mīlestība pret mākslu, radošais gars un tehnoloģiju attīstības iespējas.

Lobs ar lobu sazatyka

 

Rezumējot projektā sasniegto, droši var teikt, ka projekta mērķis, proti, veicināt mākslas ārpusskolas izglītību Latvijas un Baltkrievijas pierobežu zonā, rīkojot kopīgas aktivitātes sadarbības stiprināšanai mākslas izglītības jomā, ir sasniegts. Mākslas skolu pedagogi un audzēkņi ir gandarīti par piedalīšanos projektā, jo mākslas skolas ir ieguvušas jaunu vizuālo veidolu, iepazīti jauni mākslas virzieni, apgūtas jaunas tehnoloģijas mākslas izglītības attīstībā, iegūti jauni draugi.

Daudz ir paveikts, bet diemžēl dažas idejas palika nerealizētas, tāpēc neliekam punktu šī projekta realizācijā, bet liekam komatu, jo turpinājums noteikti sekos.

Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta Latvijas – Lietuvas – Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas projekts „Izglītības apstākļu uzlabošana mākslas mantojuma saglabāšanai Latvijā un Baltkrievijā pārrobežu sadarbības ietvaros Nr. LLB-2-244.

Rakstu sagatavoja projekta vadītāja Ilona Mekša

coloring.cool