LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Trešdiena, 2021. gada 16. jūnijs
Justīne, Juta
Ludza
Mostly sunny
15°C
 
A A A

“Namiņa” mazie, labie darbiņi, sagaidot Latvijas simtgadi

Ludzas pilsētas 3. pirmsskolas izglītības iestāde “Namiņš” Latvijas simtgadi nolēmusi sagaidīt, veicot labus darbiņus, kuros iesaistās iestādes darbinieki, bērni un viņu vecāki, tā stiprinot piederības izjūtu savai valstij, kultūrvidei.

Gatavošanās valsts svētkiem sākās jau iepriekšējā mācību gadā, kad pārrunājām un apkopojām idejas, sākām tās īstenot solīti pa solītim. 23. martā “Namiņa” pedagogi piedalījās pieredzes apmaiņas braucienā Lietuvas Republikas Visaginas pilsētas bērnudārzā “Auksinis Gaidelis” (tulkojumā no lietuviešu valodas – “Zelta Gailītis”), kur iepazīstināja kolēģus ar savas iestādes darbu, pastāstīja par pilsētu Ludzu. Radās abpusēja vēlme turpināt sadarbību un nākamreiz tikties Ludzas pilsētas 3. pirmsskolas izglītības iestādē “Namiņš”, organizējot starptautisko konferenci, veltītu abu republiku simtgadei.

Ierosmes darbam smēlāmies arī Ludzas, Ciblas un Zilupes novadu pirmsskolas izglītības iestāžu 18. aprīļa konferencē, kur pedagogi uzstājās ar prezentācijām par iestādes pedagoģisko darbu, kompetenču pieejas ieviešanu. Starp tām bija arī tēma par gatavošanos Latvijas simtgadei.

Šis mācību gads “Namiņā” iesācies ar skaistu izstādi. Pedagogi, bērni un viņu vecāki piedalījās ziedu paklāja veidošanā pretī iestādes ieejas durvīm. Tapa uzraksts “Latvijai 100”, saules zīme, jūra un salūts. Iestādes administrācija pateicas visiem par atsaucību.

Tāpat nolēmām pārskatīt, kas atrodas mūsu pagrabstāvā. Notika lielā tīrīšanas talka. Tās rezultātā uz Rēzeknes dzīvnieku patversmi aizceļoja veci, norakstīti bērnu matrači. Nu suņukiem un kaķēniem ziemā būs silti! Savācām arī makulatūras kravu.

31. oktobrī gaidām Ludzas pilsētas 3. pirmsskolas izglītības iestādes “Namiņš” vecākus uz radošajām darbnīcām. Tiks pagatavotas piespraudītes Latvijas dzimšanas dienai.

Novembris ir mūsu valsts jubilejas mēnesis. Par godu svētkiem izrotāsim iestādi. Plānojam karodziņu gājienu, radošo darbu izstādi “Mana Latvija”. Svētku kulminācija būs Latvijas simtgadei veltīts svētku koncerts, kurā iestādes bērni rādīs savus talantus.

Ar to “Namiņa” labo darbu maratons nebeigsies, ir padomā vēl citi pasākumi. 

2019. gada martā gaidīsim ciemiņus no Lietuvas un Ludzas pirmsskolas izglītības iestādēm, lai apkopotu paveiktā darba rezultātus.

Lai labiem darbiem piepildīts svētku gaidīšanas laiks!

Daudz laimes, Latvija, dzimšanas dienā,

vēlam mēs – “Namiņa” bērni un darbinieki!

                                                                                                       Ludzas pilsētas 3. PII “Namiņš”

                                                                                                      izglītības metodiķe Olita Spole

 

coloring.cool