LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Piektdiena, 2021. gada 14. maijs
Elfa, Elvita, Aivita, Krišjānis
Ludza
Cloudy
11°C
 
A A A

Mūžīgo vērtību cildinājums

Piektdienas, 7. jūlija, pievakarē laukumā pie Ludzas pareizticīgo baznīcas Ludzas krievu biedrība “Nasledije” sadarbībā ar Ludzas pareizticīgo draudzi un Ludzas TN organizēja  pasākumu “Viss sākās ar mīlestību”– veltījumu ģimenei, mīlestībai un uzticībai.

Pareizticīgo kalendārā 8. jūlijs ir svēto ģimenes aizbildņu kņaza Pētera un kņazienes Fevronijas piemiņas diena. Šo dienu pareizticīgie atzīmē jau vairāk nekā 700 gadu. Ludzā seno tradīciju biedrība “Nasledije” iedzīvināja 2015. gadā. Katrreiz svētki sākas ar aizlūgumu baznīcā, bet vēlāk brīvā dabā pašā vecpilsētas centrā notiek koncerts, kurā skan liriskas, sirsnīgas melodijas pašmāju dziesmu mīļotāju un viesu izpildījumā.

Klātesošos sveica draudzes mācītājs tēvs Sergijs.Koncertā uzstājās Ludzas TN vokālais ansamblis “Kruževa”, solisti – Sergejs Šļomins, Marina Piterāne, Irina Seimuškina, Žans Voskāns, Alla Doļa, Vera Doreiko –Sinkeviča, dueti – Anastasija un Amanda Pavlovskas, Marina Piterāne ar mazmeitiņu Leru. Klausītāju īpašu atzinību izpelnījās neviltoti sirsnīgais veltījums māmiņām Marijas Haindravas, Ksenijas Vinogradovas un Karolinas Teilānes izpildījumā. Koncerta scenārija autore un vadītāja tradicionāli ir Alla Doļa (Petrova). Galvenā doma, kas izvijas cauri visam pasākumam, ir akcents uz nezūdošām dzīves vērtībām, kas nemainās gadsimtos, – mīlestību, uzticību un stipru ģimeni. Katra uzstāšanās bija no sirds.

Noslēgumā biedrības vadītāja Jevģenija Kušča pateicās dalībniekiem un klausītājiem.

 Sagatavoja Vanda Žulina

coloring.cool