LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Piektdiena, 2021. gada 23. aprīlis
Jurģis, Juris, Georgs
Ludza
Intermittent clouds
1°C
 
A A A

Muzeju nakti izbauda gandrīz 400 apmeklētāji

103_0391Šogad muzeju nakts tēma saistīta ar zīmīgu kultūras dzīves notikumu – Raiņa un Aspazijas 150. jubileju. Šķiet, kā gan mūsu Ludzas muzejs saistīts ar abiem dižgariem, un kā var izveidot tematiski saistītu vakara programmu. Tomēr izrādījās, ka tas iespējams. Vakars sākās ar Ludzas 2. vidusskolas skolēnu sagatavotajām prezentācijām par Raiņa un Aspazijas dzīvi (skolotāja Diāna Sergeiceva).
DSCF4853Turpinājumā – muzeja darbinieku sagatavotais videomateriāls par Raiņa ielas vēsturi. 1927. gadā Rainis, būdams Izglītības ministrs, ir apmeklējis mūsu pilsētu, lai piedalītos jaunuzceltās ģimnāzijas atklāšanā, bet iela, kas tagad ir Raiņa vārdā, kādreiz bijusi DSCF4871Kalna iela, un tā ir piedzīvojusi lielas pārvērtības. Muzeja darbinieki bija sagatavojuši videomateriālu par Raiņa ielas vēsturi. Skatītājiem bija iespēja salīdzināt senās fotogrāfijas ar mūsu laiku skatiem. Ludzāniešiem tas bija interesanti.
Dabas aizsardzības pārvaldes Latgales reģionālās administrācijas Dabas izglītības centra darbinieki Muzeju naktī Ludzā ir katru gadu, un ik reizes viņiem izdodas atrast jaunas aktivitātes – šogad tās bija saistītas ar dabas tēlojumu Aspazijas un Raiņa dzejā. Piemēram, lai no atsevišķām rindām saliktu pazīstamu dzejoli, nācās izstaigāt vai visu muzeja teritoriju, jo katra rinda bija jāatrod pēc dotajām norādēm.
Daudzi bija atnākuši vienkārši apskatīt muzeja ekspozīcijas, priecājās par restaurēto riju un citiem jaunumiem. Noslēgumā, jau pāri pusnaktij, skanēja latgaliešu melodijas un dziesmas Karīnas Demko –Seņkānes azartiskajā izpildījumā.
DSCF4867Šajā vakarā muzejā pabija 372 apmeklētāji, kas gan, kā atzina Valērijs Dzevaltovskis, ir mazāk nekā pērn. Tas, visticamāk, tādēļ, ka bija auksti. Vēl nekad pēdējo gadu laikā tik zema temperatūra un nelāgs laiks Muzeju naktī nebija pieredzēts.
Patīkami vērot ierodamies ģimenes ar bērniem, kas ir vēl viena iespēja visiem kopā aktīvi pavadīt brīvdienas vakaru.
Kopš skolēniem nav jāpērk darba burtnīcas, pie ,, Zvaigznes” grāmatnīcas vairs nestāv garā pircēju rinda, bet arī te ieinteresēti lasītāji iegriezās līdz pat vēlam vakaram, lai nopirktu kādu labu grāmatu lētāk.

 

 

 

Vanda Žulina

coloring.cool