LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Trešdiena, 2021. gada 16. jūnijs
Justīne, Juta
Ludza
Partly sunny
22°C
 
A A A

Muzejā skatāma J. Soikāna Ludzas mākslas skolas audzēkņu noslēguma darbu izstāde

2020. gada 10. jūnijā notika J. Soikāna Ludzas mākslas skolas audzēkņu diplomdarbu aizstāvēšana, taču šogad tā izvērtās nedaudz citādāka kā ierasts. Aizstāvēšana notika Ludzas Novadpētniecības muzejā un bez pašiem audzēkņiem, valstī noteikto ierobežojumu dēļ, audzēkņus pārstāvēja pasniedzēji. Šādu praksi skola piedzīvo pirmo reizi, taču tas nebūt nav slikti, tas bija viens no iemesliem atklāt  noslēguma darbu izstādi, ar nosaukumu “Ceļš, ko vienmēr iespējams radīt”, kas būs brīvi pieejama ikvienam interesentam, draugiem un absolventu ģimenes locekļiem. Izstāde būs skatāma līdz 10. jūlijam. 

Kopumā tika aizstāvēti 28 audzēkņu noslēguma darbi, kas ārkārtas situācijas dēļ tapuši pavisam citādos apstākļos, bez klātienes konsultācijām. Saziņa starp pedagogu un audzēkni notika gan telefoniski, gan caur Whatsapp aplikāciju.”Tā noteikti bija pavisam cita pieredze, šo attālināto mācību laikā esmu iemācījusies zīmēt arī Whatsapp aplikācijā”, aizstāvot sava audzēkņa Iļjas Timofejeva darbu, piedzīvotajā dalās pasniedzēja Iveta Ladusāne. 

Atbilde uz jautājumu, vai šāda diplomdarba izstrāde bija izaicinājums, no pasniedzēju puses ir noraidoša. Lai gan darbs pie noslēguma projektiem ir laikietilpīgs un prasa ne mazums pūļu, gan no audzēkņu, gan pasniedzēju puses, darba process būtiski nebija ietekmēts. “Tieši otrādi, šāda prakse ļāva audzēkņiem izpausties daudz brīvāk un atraisītāk, skolotāja nebija blakus, līdz ar to darbi tapa patstāvīgi un tie ir izdevušies patiesi labi. Tādi atpūtas brīži laiku pa laikam mums ir nepieciešami, vismaz reizi piecos gados.” uzsver pasniedzējs Vjačeslavs Fomins. 

 Audzēkņu iztēlei nav robežu, darbi pārsteidz, gan ar izpildījumu, gan ar ideju. Tie ir izstrādāti dažādās tehnikās un dažādos stilos, tostarp ir gan māla trauki, “eko”somas, apgleznoti apģērbi, abstraktas un reālistiskas gleznas. 

Daži darbi ir izstrādāti ar īpašu vēstījumu, kā piemēram, J. Soikāna Mākslas skolas audzēknes Signijas Kulačkovskas noslēguma darbs “XXI Zemūdens piedzīvojumi” tapis, domājot par ilgtspējīgu attīstību, aicinot nepiesārņot apkārtējo vidi. Darbs tapis programmās Adobe Photoshop un CorelDRAW, tā ir ne tikai grafiska glezna, bet arī informatīvi bukleti, kuros tiek atspoguļoti fakti par dabas piesārņošanu un ieteikumi, kā mēs varam cīnīties ar šo problēmu. Darba vadītāja ir datorgrafikas pasniedzēja Ineta Zvonņikova.

 

Sveicam visus J.Soikāna Ludzas mākslas skolas absolventus, pedagogus, vecākus, nu jau, pagājušajā izlaiduma dienā!

Absolventiem novēlam turpināt attīstīt savu radošumu un talantu, Jums tas noteikti piemīt! 

Informāciju sagatavoja Ludzas novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību speciāliste Jana Dukaļska

Foto, audzēkņu darbi:

coloring.cool