LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 17. maijs
Umberts, Herberts, Dailis
Ludza
Cloudy
20°C
 
A A A

Mūsu veltījums Latvijai

2010111611073287033_oPelēkas ir novembra dienas. Pelēks bija arī valsts dzimšanas rīts 1918. gada 18. novembrī, kad uz Latvijas Nacionālā teātra skatuves kāpa 40 valstsvīri, kurus vienoja vīzija par neatkarīgu Latvijas valsti un apņemšanās to īstenot. Bija sperts pirmais solis-nodibināta Latvijas Republika. Tie, kas pulcējās pie tās šūpuļa, bija pilni iekšējās kvēles. Kas gan bija pirmajā dienā Latvijas valsts? Tikai vārds, elpa, kas sasilda. Tie, kas sapņoja par neatkarīgu Latviju, gan ticēja, ka šai siltajā elpā uzplauks rozes. Bet pirms tam bija jāiztur grūti pārbaudījumi. Un glāba tikai ticība savai tautai un sev.

Vai arī šobrīd, pēc 95 gadiem neatkārtojas kaut kas līdzīgs? Arī tagad, pēc daudziem gadu desmitiem, mūs stiprus dara cerība, ticība valstij un pats galvenais pašiem sev. Un lai kā arī gribētos gausties, izkliegt sāpi un pāridarījumu, bet svētki nāk un mums jābūt vienotiem, jo svētki dara mūsu ikdienu gaišāku un skaistāku. Jau 16. novembrī plkst.16.00, kad Ludzas Tautas namā svinēsim mūsu valsts dzimšanas dienu svētku koncertā „Mūsu veltījums Latvijai”, domāsim labas domas par savu zemi, tautu, par cilvēku līdzās. Svētku koncertā būsim kopā ar Ludzas pilsētas amatierkolektīvu dalībniekiem, kuri mūs priecēs ar dziesmu, deju un mūziku. Svētkos sumināsim dažādās nominācijās konkursa „Ludzas novada Gada cilvēks” uzvarētājus! Nāciet uz svētku koncertu baudiet mākslu! Pēc koncerta aicinām visus piedalīties svētku ballē kopā ar Santu Kasparsoni deju programmā „Mana mazā mīlestība”.

18.novembrī, svētku dienā pulksten 15.00 nebūsim mājās sēdētāji, bet nāksim uz Tautas namu, jo mūs visus, Latvijas dzimšanas dienā, sveiks Guntis Skrastiņš un grupa „Klaidonis”, kura šogad svin 10 gadu jubileju. Grupas mūziku iecienījuši gan kantrī, gan šlāgera cienītāji, jo „Klaidonis” spēj prasmīgi savienot tos abus, klāt pielikdami arī roka un blūza elementus.

Meklējot mieru un svētkus savai sirdij, aicināsim to darīt arī līdzcilvēkus. Lai mums visiem ir gaiši un priecīgi svētki un uz tikšanos Tautas namā 16. un 18. novembrī.

Ludzas Tautas nama direktore V.RAZUMOVSKA

 

coloring.cool