LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 21. jūnijs
Monvīds, Egita, Emīls
Ludza
Partly sunny
26°C
 
A A A

Mūsu novada skolēnu sasniegumi mācību olimpiādēs

olimpiadeOlimpiāžu sezona ir sākusies, un, protams, gribētos zināt, kā tad olimpiādēs veicās Ludzas novada skolēniem. Šobrīd apkopojam informāciju par tām olimpiādēm, par kurām skolēni vēl nesaņems naudas prēmijas. Taču, sākot ar janvāra nogali, skolēni par piedalīšanos mācību priekšmetu olimpiādēs saņems naudas balvas.

Kā tad viņiem veicās? Uz šo jautājumu atbildes rast palīdzēja Ludzas novada Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes izglītības metodiķe Jolanta Stroganova.

Šajā mācību gadā Ludzas pilsētas ģimnāzijas skolēni piedalījās piecās olimpiādēs. Krievu valodas olimpiādē 10. – 12. klašu skolēniem piedalījās trīs meitenes no Ludzas pilsētas ģimnāzijas. 12. klases skolniece Marija Lazovska (skolotāja Dzidra Razumejeva) saņēma 2. pakāpes diplomu, 10. klases skolniece Dana Butrima (skolotāja Dzidra Razumejeva) ieguva 3. pakāpes diplomu, 12. klases skolniece Marta Reča (skolotāja Dzidra Razumejeva) ieguva 3. vietas diplomu. Apsveicam!

Mājturības un tehnoloģiju olimpiādē 5. – 9. klašu skolēniem startēja Ludzas pilsētas ģimnāzija skolnieces Ērika Miziča, Agnese Kalvīte, Albīne Hlopņicka (skolotāja Vija Plenkova). Starp 7. klašu skolniecēm ir izcīnīti divi 1. pakāpes diplomi, kurus piešķīra Agnesei Kalvītei un Ērikai Mizišai. 2. pakāpes diplomu ieguva Albīne Hlopņicka. 9. klasi pārstāvēja skolnieces Krista Pogurecka, Elvita Plenkova un Elīna Reinika (skolotāja Vija Plenkova). Krista Pogurecka saņēma 1. pakāpes diplomu, Elvita Plenkova – 2. pakāpes diplomu un Elīna Reinika – 3. pakāpes diplomu.

Ekonomikas olimpiādē 10. – 12. klašu skolēniem atzinības rakstu par piedalīšanos saņēma Ludzas pilsētas ģimnāzijas 12. klases skolniece Marija Lazovska (skolotāja Inese Gorbunova).

Latviešu valodas un literatūras olimpiādē 8. – 9. klašu skolēniem Ludzas pilsētas ģimnāziju pārstāvēja trīs audzēknes no 9. klases. 1. pakāpes diplomu piešķīra Elvitai Plenkovai un Elīnai Reinikai (skolotāja Lidija Krokša), 2. pakāpes diplomu ieguva Laima Ločmele (skolotāja Lidija Krokša). Olimpiādē piedalījās arī divas 8. Klases audzēknes. 1. pakāpes diplomu piešķīra Kristiānai Kopeikai (skolotāja Dagmāra Boicova), 2. pakāpes diplomu ieguva Linda Mičule (skolotāja Dagmāra Boicova).

Ludzas pilsētas ģimnāzijas 11. – 12. klašu skolēnu Latviešu valodas un literatūras olimpiādē 2. pakāpes diplomu ir saņēmuši divi skolēni – Anna Mašņikova un Dace Streļča (skolotāja Laila Budreviča). 3. pakāpes diplomu ir ieguvusi Sintija Seņkāne (skolotāja Vanda Žulina). Par piedalīšanos olimpiādē Marta Mežaraupa (skolotāja Laila Budreviča) ieguva atzinības rakstu.

10. – 12. klašu ģeogrāfijas olimpiādē piedalījās četri skolēni, kuri guva labus rezultātus olimpiādē. 1. pakāpes diplomu saņēma 10. klases skolnieks Māris Lapšovs (skolotāja Renāte Balode). Atzinības rakstu ieguva Ludzas pilsētas ģimnāzijas 11. klases skolniece Anna Mašņikova (skolotāja Renāte Balode).

10. – 12. klašu vācu valodas olimpiādē piedalījās 12. klases skolniece Sabīne Volčeka (skolotāja Līga Batņa), kura saņēma 2. pakāpes diplomu.

Krievu valodas olimpiādē 10.- 12. klašu skolēniem 1. vietu ieņēma 10. klases skolnieks Māris Lapšovs (skolotāja Žanna Dukaļska). 2. vietu ieguva Ludzas 2. vidusskolas 10. klases skolnieks Germans Kņazjuks (skolotāja Natālija Ļebedeva) un Ludzas pilsētas ģimnāzijas 12. klases skolniece Marija Lazovska (skolotāja Dzidra Razumejeva). 2. vietu piešķīra skolniecei Laurai Žoržai (skolotāja Dzidra Razumejeva), 3. vietu piešķīra skolniecei Alīnai Kovšelei (skolotāja Dzidra Razumejeva). Tāpat neizpalika arī atzinības raksta ieguvēji, ar kuriem var lepoties. Atzinību ir ieguvusi Ludzas pilsētas ģimnāzijas 10. klases skolniece Anastasija Pavlovska (skolotāja Dzidra Razumejeva) un 10. klases skolniece Marija Dergačeva (skolotāja Dzidra Razumejeva).

Olimpiāde notika arī mājturībā un tehnoloģijā 5. – 9. klašu grupā. 1. vietu ieguva Ludzas pilsētas ģimnāzijas 7. klašu skolnieces Ērika Mižiča un Agnese Kalvīte (skolotāja Vija Plenkova). 1. vietu ieņēma 9. klases skolniece Krista Pogurecka (skolotāja Vija Plenkova). 2. vietu olimpiādē ir ieņēma divas meitenes no Ludzas pilsētas ģimnāzijas 5. klases skolniece Albīne Hlopņicka (skolotāja Vija Plenkova) un 9. klases skolniece Elvita Plenkova (skolotāja Vija Plenkova). Ludzas pilsētas ģimnāzijas 9. klases skolniece 3.vietas diplomu Elīna Reinika (skolotāja Vija Plenkova).

Ekonomikas olimpiādē 10. – 12. klašu skolēniem ir šāds vietu sadalījums. 2. vietu ieņēma Ludzas 2. vidusskolas 11. klases skolniece Elīna Adamone (skolotāja Lilija Fiļimonova). Atzinības saņēmušas Ludzas pilsētas ģimnāzijas 12. klases skolniece Marija Lazovska (skolotāja Inese Gorbunova), Ludzas 2. vidusskolas skolniece Jūlija Puncule (skolotāja Lilija Fiļimonova).

Latviešu valodas un literatūras olimpiādē 8. – 12. klasēm 1. vietas diploms ir piešķirts trim Ludzas pilsētas ģimnāzijas skolniecēm: 9. klases skolniecei Elvitai Plenkovai (skolotāja Lidija Krokša) un 8. klases skolniecei Kristiānai Kopeikai (skolotāja Dagmāra Boicova), 9. klases skolniecei Elīnai Reinikai (skolotāja Lidija Krokša). 2. pakāpes diplomu saņēmušas Ludzas pilsētas ģimnāzijas audzēknes: 9. klases skolniece Laima Ločmele (skolotāja Lidija Krokša) un 8. klases skolniece Linda Mičule (skolotāja Dagmāra Boicova). 11. klases skolnieces Anna Mašņikova (skolotāja Laila Budreviča), Dace Streļča (skolotāja Laila Budreviča). Trīs skolnieces no Ludzas pilsētas ģimnāzijas saņēmušas 3. pakāpes diplomu: 11. klases skolniece Sintija Seņkāne (skolotāja Vanda Žulina), 12. klases skolnieces Evelīna Oščenkova (skolotāja Laila Budreviča) un Marija Lazovska (skolotāja Laila Budreviča). Ludzas pilsētas ģimnāzijas 11. klases skolniece Marta Mežaraupa (skolotāja Laila Budreviča) un 12. klases skolniece Luīze Matuševiča (skolotāja Laila Budreviča) ir saņēmušas Atzinības rakstus. Tāpat Atzinību saņēma arī Nirzas pamatskolas 8. klases skolniece Laine Greta Grahoļska (skolotāja Anita Klovāne).

Ģeogrāfijas olimpiādē 10. – 12.klašu skolēniem 1. vietas pakāpes diplomu ir ieguvis Ludzas pilsētas ģimnāzijas 11. klases skolnieks Māris Lapšovs (skolotāja Renāte Balode), savukārt Atzinības rakstu ieguva Ludzas pilsētas ģimnāzijas 11. klases skolniece Anna Mašņikova (skolotāja Renāte Balode).

Olimpiādes prasa daudz enerģijas un spēka, lai gūtu panākumus. Tāpēc, jo vairāk ir jāatbalsta mūsu novada skolēni, lai viņi censtos kaut ko dzīvē sasniegt un nepadoties, ja piemeklē grūtības. Katram skolēnam ir svarīga, ja par piedalīšanos iegūtu balvu, kas viņu mudinātu censties aizvien labāk un gūt labākus rezultātus arī turpmākajās olimpiādēs.

Ir svarīgi, ka katrs olimpiādes dalībnieks iegūs gandarījumu par savu paveikto darbu, lai arī turpmāk olimpiādēs gūtu panākumus. Svarīgi ir atbalstīt mūsu skolēnus, lai arī turpmāk gūtu labus rezultātus un nepadotos, ja piemeklēs grūtības. Apsveicam visus skolēnus, kas piedalījās mācību priekšmetu olimpiādēs. Paldies visiem skolēniem, skolotājiem un skolēnu vecākiem par ieguldīto darbu gatavojoties un piedaloties mācību priekšmetu olimpiādēs! Veiksmi arī turpmāk!

 

Aija Krauze,

sabiedrisko attiecību studente

coloring.cool