LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Svētdiena, 2021. gada 13. jūnijs
Uva, Ainārs, Zigfrīds
Ludza
Mostly cloudy with thundershowers
14°C
 
A A A

Mūsējie dzied un dejo Rīgā

logo_2015_caurspidigsŠodien, 8. jūlijā, lielākā daļa no mūsu novada Skolēnu Dziesmu un deju svētku dalībniekiem jau ir galvaspilsētā. Uz vienu nedēļu par viņu dzīvesvietu ir kļuvusi Rīgas 93. Vidusskola, kas atrodas Sesku ielā. Kā pastāstīja Eleonora Obrumāne, sadzīves apstākļi ir labi, ēdiens garšīgs. Pirmajās dienās laika apstākļi ir svētkiem piemēroti: nav karsti un vismaz pagaidām nelīst. Trešdienu visas 4 folkloras kopas (LPĢ, Ludzas Mūzikas pamatskola, Ņukšu TN, Nirzas pamatsk.) pavadīs Brīvdabas muzejā, kur notiks folkloras kopu uzstāšanās. Ceturtdien svarīga diena ir Armandam Oščenkovam, jo viņš piedalīsies folkloras konkursu uzvarētāju koncertā Mūzikas akadēmijā. Armands pārstāv Ludzas Mūzikas pamatskolas folkloras kopu (sko. Dace Tihovska).
Trešdien Rīgā ieradīsies LPĢ koris ,, Campanella”, BJC deju kolektīvs ,, Žeperi” jau ir iekļāvušies svētku ritmā. Trešdienas vakarā notiek lielais atklāšanas pasākums. Mūsu novadam tas ir interesants arī ar to, ka viens no šī sarīkojuma vadītājiem būs nirzānietis Emīls Seidars. Emīls šovasar pabeidza Rēzeknes Valsts ģimnāziju. Lielo uzticību un godu vadīt tik svarīgu pasākumu viņš izpelnījās tāpēc, ka ir viens no šā gada skatuves runas konkursa uzvarētājiem.
Svētku pēdējā diena ir svētdien, kad notiks krāšņais gājiens un noslēguma koncerts.
Sekojiet notikumiem LTV 1 Svētku dienasgrāmatā un tiešraidēs, kā arī internetā.

Vanda Žulina

coloring.cool