LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Otrdiena, 2021. gada 15. jūnijs
Vilija, Vits, Žermēna, Baņuta
Ludza
Intermittent clouds
11°C
 
A A A

“Modes kokteilis” Ludzā

Š.g. 12.aprīlī Ludzas TN notika vērienīgs un skaists pasākums  – tradicionālās un netradicionālās modes festivāls, radošo darbu skate “Modes kokteilis”, kuru organizēja Ludzas novada BJC.  

Dalībnieku atsaucība bija liela. Ar savu kolekciju “Lai daba elpo!” uz defilē mēles kāpa Ludzas BJC pulciņa “Tērpi un aksesuāri” audzēknes. Kolekcija tapa sadarbojoties ar BJC fotopulciņa audzēknēm, kuras iemūžināja fotogrāfijās gan sakoptās, gan degradētās dabas ainavas.

Daudzveidīgas, iespaidīgas un idejiski pārdomātas bija J.Soikāna Ludza mākslas skolas audzēkņu avangardiskās kolekcijas: ”Bez skaņas”, “Cilvēki – flomasteri”, “Ne rotaļlieta”, “Lieliskie elektriskie”. Visas četras kolekcijas tapa skolotājas Ivetas Ladusānes vadībā.

Īpaši patīkami, ka arī paši jaunieši vēlējās izteikt sevi un savu skatījumu uz pasauli un lietām caur modes prizmu. J.Soikāna Ludzas mākslas skolas audzēknis Armands Oščenkovs radījis savu autorkolekciju jauniešiem “PUNK”, kuru prezentēja Armanda skolas biedri un draugi.

Špoģu mūzikas un mākslas skola bija pārstāvēta ar trīs kolekcijām: “Metamarfozes” (skolotāja Ilona Abdulajeva), “T – ēra” (skolotāja Anita Karpenko) un “Laika spogulis” (Valdis Grebežs). Katrs tērpu demonstrējums rosināja skatītāju ne tikai apjūsmot tērpu tehniskos risinājumus, bet arī pārdomāt tērpu autoru un modeļu idejisko sūtījumu skatītājiem.

Preiļu mūzikas un mākslas skola skatītāju vērtējumam piedāvāja divas kolekcijas  – “Tādas lietas” (skolotāja Veronika Smane un Ilona Abdulajeva ) un “Improvizācija ar linu riju” (skolotāja Ilona Abdulajeva).

Optimistiska un iedvesmojoša bija Ludzas pilsētas ģimnāzijas audzēkņu prezentācija “Ar labu omu un savu somu” (autors Teodors Romanovskis). Jaunieši pierādīja, ka no dažādām lietām var radīt skaistas un funkcionālas iepirkumu somas.

Daugavpils Bērnu un jauniešu centrs “Jaunība” uz Ludzu atveda divas skaistas un dzīvespriecīgas kolekcijas “Piparmētru kokteilis” (skolotāja Anna Skrobova) un “Mozaīka” (skolotāja Nataļja Stankeviča).

Balvu bērnu un jauniešu centra audzēkņi skatītājiem piedāvāja kolekciju “Robežas nepastāv” (skolotāja Aiga Jansone).  Balvu profesionālā un vispārizglītojoša vidusskola pārsteidza ar perfekti un kvalitatīvi izstrādātām kolekcijām – “ Tādi diegi” un “Balvu muižas prominence” (skolotāja Anita Matule – Bordāne) un “Improvizācija par pavasari” (skolotāja Aija Jansone).

Pasākums izvērtās skaists un iespaidīgs, ar savu sniegumu to kuplināja Ludzas novada BJC dziedošie pulciņi “Cielaviņa” (skolotāja Lolita Greitāne) un “Spices” (skolotāja Evita Podoļeca) un deju grupa “Fouette” (skolotāja Oksana Štrauha). Tērpu skates norisi vadīja teātra studijas “Pepilota” audzēknis Kristers Zviedris un pasākuma idejiskā autore, pulciņa “Tērpi un aksesuāri” vadītāja Ruta Zviedre.

Pirms tērpu demonstrēšanas un pasākuma, visiem dalībniekiem bija iespēja pilnveidot savas prasmes defilē mākslā (pasniedzējs Imanta Haņickis) un pagatavot kādu piemiņas lietiņu radošajās darbnīcās (pedagogi Ilze Loce,  Inta Strode, Zoja Cvetkova).

Sirsnīgi  pateicamies  pasākuma atbalstītājiem :Ludzas novada pašvaldībai, SIA “Sākums A” ”Zvaigzne ABC”,”Ludzas maiznīca”,”Solo un partneri”,ziedu studijai”Vanilla”,I.K.”Pelnrušķītes sapnis”un mājražotājai Mārītei Kronbergai, Isnaudas pagasta tehniskajiem ļaudīm par saliekamās skatuves nodrošināšanu un Ludzas Tautas nama vadītājai Valentīnai Razumovskai par telpu izmantošanu.

Paldies visiem dalībniekiem par dāvātiem modes svētkiem ludzāniešiem, pedagogiem par ieguldīto enerģiju un vecākiem par atbalstu! Cerēsim, kas pasākums kļūs par skaistu tradīciju Ludzas pilsētas mākslas un mūzikas dzīvē.

 

Ludzas novada BJC pulciņa “Tērpi un aksesuāri” pedagoģe

Ruta Zviedre

coloring.cool