LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 21. jūnijs
Monvīds, Egita, Emīls
Ludza
Partly sunny
26°C
 
A A A

Moderni aprīkots Daudzfunkcionālais sociālo pakalpojumu centrs

Gluži kā pasakā par pelnrušķīti, bijusī SES ēka – grausts pilsētas centrā, ir pārvērtusies par moderni un gaumīgi aprīkotu, sakārtotu ēku un sakoptu apkārtējo vidi. Ārkārtas situācija valstī ietekmēja daudzu procesu norisi, arī centra atvēršana un darbības uzsākšana pašlaik nav iespējama, jo ir noteikta virkne ierobežojošu pasākumu, tiks gaidīts valdības lēmums par situāciju pēc 9.jūnija. Taču dokumentu kārtošanas darbi turpinās, pašlaik notiek dažādu nolikumu, iekšējās kārtības noteikumu, cenu apstiprināšanas, saistošo noteikumu grozījumi un daudzu citu dokumentu izstrādāšana un apstiprināšana, lai centrs varētu darboties.

Nedaudz ielūkosimies ēkas iekšpusē. Tātad, 1. stāvā atradīsies higiēnas centrs jeb dušas telpas, kur varēs nomazgāties, un turpat atradīsies arī veļas mazgāšanas punkts.

1.stāvā tiks izvietotas specializētās darbnīcu telpas: ziepju un sveču darbnīca, rokdarbu, aušanas un šūšanas darbnīcas, zāle, virtuve un atpūtas telpas. Darbnīcu telpas aprīkotas ne tikai ar mēbelēm, bet arī ar speciālo aprīkojumu un tehniku. Būs pieejama arī rehabilitācijas zāle jeb trenažieru zāle, kur izvietoti trīs trenažieri: skrejceliņš, velotrenažieris Cardio Care, kur sirds ritma kontrole notiek caur sensoriem, kas iemontēti rokturos un veloergometrs.

Savukārt, centra 2. stāvā atrodas nodarbību telpa, datortelpa, sāls istaba, rehabilitācijas zāle, multisensorā istaba, psihologa un sociālā darbinieka telpa, virtuve un atpūtas telpas.

 

Visas mēbeles ir gaišas, modernas un kvalitatīvas. Telpās īpašu atmosfēru rada mākslinieces Darjas Koževnikovas sienu gleznojumi, kas piešķir mājīguma sajūtu.

Projekts “Daudzfunkcionālā sociālo pakalpojumu centra izveide Ludzā” tiek īstenots darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 9.3.1. specifiskā atbalsta mērķa “Attīstīt pakalpojumu infrastruktūru bērnu aprūpei ģimeniskā vidē un personu ar invaliditāti neatkarīgai dzīvei un integrācijai sabiedrībā ietvaros ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) finansējumu.

Projektu vadītāja

Ilona Mekša

coloring.cool