LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Svētdiena, 2021. gada 20. jūnijs
Rasa, Rasma, Maira
Ludza
Clear
18°C
 
A A A

Mītiņš Ludzas ebreju geto upuru piemiņai

Katru gadu augustā Ludzā piemin Ludzas ebreju geto upurus. Arī šogad Mazā Ludzas ezera krastā notika atceres brīdis. Otrā pasaules kara laikā Ludzas geto tika nogalināti vairāk nekā 1000 ebreju tautības cilvēku.

Lai atcerētos ludzāniešus, kas gāja bijā Holokaustā, pie pieminekļa Ludzas ebreju geto pulcējās vietējie iedzīvotāji  un viesi.

Atceres brīdī piedalījās arī Erasmus+ projekta “Mācāmies no Holokausta” dalībnieki.

“Par Holokaustu ir jārunā”, uzsvēra projekta dalībniece Maija Rancāne, ”jo mēs nevaram dzīvot tagadnē, ja nezinām pagātni.” Maija iepazīstināja klātesošos ar Erasmus+ projekta “Mācāmies no Holokausta” norisi Ludzas pilsētas ģimnāzijā.

Mītiņš turpinājās piemiņas vietā Ciblas novada Poguļankas mežā, kur 1941.gada augustā tika nošauti ebreji. LPĢ 11.klases skolnieks Atis Austris Kalvītis savā runā teica: ”Ir pagājuši 79 gadi kopš masu slaktiņa Ludzā.  Mums jādara viss, lai šādi notikumi vairs neatkārtotos. Neļausim bailēm mūs vadīt, lai nekad nerodas naids pret kādu no minoritātēm, jo tam nav neviena objektīva iemesla. Galvenais ir atcerēties, ka mēs paši būsim atbildīgi par to, ko esam darījuši. Mācīsimies no vēstures, lai spētu saprast citu kļūdas un nepieļautu  tās nākotnē.”

Žanna Dukaļska, projekta koordinatore

coloring.cool