LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Svētdiena, 2021. gada 20. jūnijs
Rasa, Rasma, Maira
Ludza
Mostly sunny
31°C
 
A A A

“Meža dienas 2020” ietvaros labiekārto Gaismas dārza teritoriju

Katru gadu Latvijas Pašvaldību savienība finansē Meža dienu pasākumus visā Latvijā, ar moto „Veidosim daudzveidīgu Latviju un tīkamu ainavu!”, tādējādi aicinot Latvijas sabiedrību Meža dienās 2020  pievērst uzmanību mežsaimniecībai un ainavai teritorijā, kā arī zaļās zonas nepieciešamībai, īpaši parku, mežaparku, dendroloģisko stādījumu stāvoklim un palīdzēt risināt to labiekārtošanu.
 
18. septembrī Gaismas dārzā Ludzā Meža dienu 2020 ietvaros tika organizētas apmācības un talka, ar mērķi – saglabāt dabas bagātības, pilnveidot Gaismas dārzu, veidojot daudzveidīgu un tīkamu ainavu. Tās laikā tika iestādīti vairāk kā 100 koku/ krūmu stādu.


 
Pērn, šīs akcijas ietvaros, Gaismas dārzā tika iestādīti 37 koki, ievas un vītoli. Savukārt, šogad, lai veidotu ainavisku vidi dārzā, starp lielajiem kokiem alejās tika iestādīti 80 veigelu stādi, kas padarīs daudzveidīgāku Gaismas dārzu. Tika stādītas agrīnās šķirnes, kas ir atbilstošākas Latgales laika apstākļiem.
 
Tāpat parka labiekārtošanas darbu ietvaros norisinājās informatīvi izglītojošas apmācības, lekcija “Ainaviskās vides veidošana”. Valsts Meža dienesta pārstāvji pasākuma dalībniekus iepazīstināja ar meža apsaimniekošanas dzīves ciklu, meža nozares nozīmību ekonomikas attīstībā, meža vērtības paaugstināšanu, par iespējam strādāt ilgtspējīgi un dabai draudzīgi, kā arī pareiziem koku stādīšanas paņēmieniem un koksnes izmantošanas iespējām.

Pasākuma laikā notika apmācību kurss lekcija “Ainaviskās vides veidošana”, ar mērķi rosināt jauniešus iepazīt apkārtējās vides sniegtās neierobežotās iespējas un dabas skaistumu un daudzveidību mums visapkārt.  AS “Latvijas valsts meži” pārstāvis Viktors Reblis pasākuma dalībniekus iepazīstināja ar meža apsaimniekošanas dzīves ciklu, meža nozares nozīmību ekonomikas attīstībā, meža vērtības paaugstināšanu, par iespējam strādāt ilgtspējīgi un dabai draudzīgi, pareiziem koku stādīšanas paņēmieniem un koksnes izmantošanas iespējām. AS “Latvijas valsts meži” pārstāvis uzdāvināja un palīdzēja pareizi iestādīt divas sudrabegles.

Pasākumā piedalījās pašvaldības darbinieki, Ludzas pilsētas ģimnāzijas un Ludzas 2.vidusskolas pedagogi un skolēni, kā arī šoreiz pirmoreiz talkā piedalījās sociālā aprūpes centra “Ludza” klienti un darbinieki. Kaut arī laiks nelutināja, bija ļoti vējains, tomēr visi ir gandarīti par paveikto, un cerams, ka kopīgs darbs veicinās jaunās paaudzes vides apziņas veidošanos par Latvijas dabas vērtību saglabāšanas nepieciešamību. Paldies visiem par kopīgi paveikto!

coloring.cool