LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 17. maijs
Umberts, Herberts, Dailis
Ludza
Rain
19°C
 
A A A

Mazais dziedātājs 2014

9. aprīlī Ludzas pirmsskolas izglītības iestādi „Pasaciņa” piedziedāja bērnu balstiņas. Jau ceturto reizi tajā notika vokālistu konkurss „Mazais dziedātājs-2014””.

DSC_0114

Konkursā piedalījās bērni vecumā līdz 5 gadu vecumam no Ludzas novada bērnudārziem un Blontiem. Katra vokālista repertuārā bija 2 dziesmas ar moto „Dziesmiņa manai dzimtenei”. Snieguma kvalitāti un atraktivitāti vērtēja kompetenta žūrija: Ludzas Mūzikas pamatskolas direktore Lolita Greitāne, skolas folkloras kopas vadītāja Dace Tihovska un Ludzas novada galvenā speciāliste kultūras jautājumos Sarmīte Stapule.

Pavisam konkursam tika pieteikti 14 mazie solisti. No blakus novada Blontiem atbrauca Katrīna Dubrovska un Aija Puisāne kopā ar muzikālo pedagogu Janu Barkāni. Katrīna bija pati jaunākā dziedātāja, viņai ir tikai 3 pilni gadiņi. Tālo Istras pagastu konkursā pārstāvēja Anastasija Bezuško (mūzikas skolotāja – Natālija Leitāne). No Briģiem skanīgās dziesmas divās valodās atveda Poļina Skuke (skolotājs – Gundars Rufus-Resnais).

No Ludzas pirmsskolas izglītības iestādes „Rūķītis” pasākumā piedalījās 2 mazie dziedātāji: Jānis Pavlovskis un Agnese Grabeževa. Abus vokālistus konkursam sagatavoja muzikālais pedagogs Vija Pavlovska. Jānītim žūrija piešķīra īpašu balvu par patriotiskāko dziesmu izpildīšanu. Dziesmu autore – mazā dziedātāja māmiņa un skolotāja – Vija Pavlovska.

Dziesmotajās sacensībās piedalījās 6 „Pasaciņas” mazie solisti. Skolotājs Imants Bogomols ne vien rūpējās par to, lai visu konkursa dalībnieku balstiņas un dziesmu fonogrammas būtu labi dzirdamas, bet arī sagatavoja 3 konkursantus: Anastasiju Cvetkovu, Lauru Solovjovu un Anniju Jezupovu. Žūrija augstu novērtēja Annijas sniegumu un piešķīra viņai trešo vietu. „Pasaciņu” pārstāvēja arī brašais dziedātājs Rūdolfs Gabranovs un romantiskā Julianna Terehova (muzikālais pedagogs – Natālija Terehova). Bērnu dārza audzēkņa Aleksa Podoļeca izpildījumā skanēja jautras un atraktīvas dziesmas. Tas patika gan skatītājiem, gan žūrijai. Paldies viņa skolotājai un māmiņai Evitai Podoļecai! Aleksam konkursā tika piešķirta godpilnā 2. vieta.

Latviešu un krievu valodā dziesmas izpildīja arī Ludzas PII „Namiņš” divi audzēkņi, mūzikas pedagoga Olgas Polozovas skolnieki. Ainis Guitāns droši skandināja „Rīgas gaiļus”, bet Janas Strodes repertuārā bija dziesmas par gaisīgajām pienenēm un skaisto vasaru. Janas sniegumu konkursa žūrija novērtēja visaugstāk un piešķīra meitenei 1. vietu. Apsveicam Mazo dziedātāju-2014 Janu Strodi!

Konkursu organizēja Ludzas novada Izglītības, kultūras un sporta pārvalde kopā ar PII “Pasaciņa”.

Svetlana Rimša,

sabiedrisko attiecību speciāliste

coloring.cool