LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Sestdiena, 2021. gada 15. maijs
Sofija, Taiga, Airita, Arita
Ludza
Rain
18°C
 
A A A

MAŠĪNADĪŠANA – iespēja sapņus īstenot dzīvē

Masinadisana_1Daudzi cilvēki brīvo laiku velta rokdarbiem, nereti sapņodami, kā šo nodarbi pārvērst naudas pelnīšanas veidā. Ja darbs sakrīt ar vaļasprieku – tā ir ideāla darbošanās formula. Protams, ir problemātiski atrast pircējus un organizēt ražošanu lielos apjomos, kad rodas šāda nepieciešamība. Bet ir arī priekšrocības: meditācija ar galarezultātu un pievienoto vērtību, savs darba grafiks, iespēja radīt autordarbu un nopelnīt, ieceri īstenot dzīvē…

Ludzas Invalīdu biedrība nolēma sekmēt šo sapni, rīkojot praktiskas apmācības. Projekta „Darbs ir dzīve” ietvaros Ludzā tika organizēts individuālās apmācības kurss mašīnadīšanā bez priekšzināšanām. Apmācībām pieteicās tikai sievietes. Nodarbības noritēja 2 mēnešus – šā gada maijā un jūnijā. Tās vadīja Ludzas Invalīdu biedrības valdes priekšsēdētāja Ilona Seņkova, kas pati 11 gadus strādājusi par adītāju.

Masinadisana_2Apmācību grafiks bija ļoti elastīgs – nodarbību laiks tika individuāli saskaņots ar katru kursanti. Mašīnadīšana notika Ludzas novada pašvaldības telpās uz Ludzas Invalīdu biedrībai piederošām adīšanas mašīnām. 10 daiļā dzimuma pārstāves no Ludzas apguva adāmmašīnas uzbūvi un kopšanu, darbu ar augšējo un apakšējo adatnīcu, materiālmācību, džempera konstruēšanu un adīšanu, ketelēšanas paņēmienus. Apmācību procesa nodrošināšanai tika iegādāta dzija, nepieciešamie instrumenti un apkopes līdzekļi.

Kursantes atzina apmācības par ļoti noderīgām un labprāt turpinātu mācīties mašīnadīšanu tālāk. Kursa dalībnieces apliecināja, ka apguva prasmes, kas viņām noderēs gan mājās, gan darbā.

Novēlēsim čaklajām rokdarbniecēm likt lietā jaunapgūtās iemaņas un pilnveidot tās, kā arī īstenot sapņus dzīvē!

WisL_projekta_logo WisL_novada_gerbonis WisL_LIb_logo

Apmācību kurss mašīnadīšanā tika organizēts Ludzas Invalīdu biedrība projekta Nr. 2012.EEZ/PP/1/MEC/012 „Darbs ir dzīve” ietvaros. Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, Latvijas Valsts un Ludzas novada pašvaldība.

Svetlana Rimša,

projekta vadītāja

coloring.cool