LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Otrdiena, 2021. gada 15. jūnijs
Vilija, Vits, Žermēna, Baņuta
Ludza
Intermittent clouds
20°C
 
A A A

Makulatūras vākšanas konkursa starprezultāti: Ludzas pilsētas ģimnāzija ir 3. vietā

Latvijā norisinās otrreizējo izejvielu vākšanas kampaņa “Tīrai Latvijai!”, kuras ietvaros Latvijas mācību iestādes otrreizējai pārstrādei nodod makulatūru. Kampaņas ietvaros šobrīd jau ir pārstrādei nogādātas 326,7 tonnas papīra un kartona atkritumu. 2018. gada beigās kampaņas rīkotājs – SIA “Zaļā josta” – apkopoja starprezultātus un paziņoja, ka uz doto brīdi Ludzas pilsētas ģimnāzija ir trešajā vietā (nodotas 7.9 tonnas makulatūras). Pašvaldība apsveic ģimnāziju ar šo rezultātu!

Mūsu ģimnāziju apsteidza Lielvārdes pamatskola ar 9 tonnām un Ērgļu vidusskola ar 8.255 tonnām makulatūras. Konkurss turpināsies, makulatūru varēs nodot līdz marta sākumam, un ģimnāzijai ir visas izredzes izvirzīties pirmajā vietā. Aktīvākās ģimnāzijas klases ir 5.a, 6.b un 5.b, un pašvaldība aicina  arī pārējo klašu skolēnus būt aktīvākiem. 

Makulatūras pieņemšanas grafiks janvārī (stāvlaukumā pie Ludzas pilsētas ģimnāzijas 1. korpusa):

  • pirmdienās – 7., 14., 21., 28. janvārī – plkst. 7:00 – 11:00
  • ceturtdienās – 10., 17., 24., 31. janvārī – plkst. 15:00 – 19:00

Otrreizējo izejvielu vākšanas kampaņas “Tīrai Latvijai!” ietvaros jau 15. reizi “Zaļā josta” iesaista bērnus un jauniešus makulatūras vākšanā. Papildus otrreizējo izejvielu šķirošanai mācību iestādēs, kampaņas laikā “Zaļā josta” bērniem skaidro makulatūras pārstrādes nozīmi, atkritumu šķirošanas pamatprincipus un mudina meklēt arvien jaunus, efektīvus veidus, kā saudzēt dabu.

Kampaņa “Tīrai Latvijai!” norisināsies 2018/2019. mācību gada garumā. Tās ietvaros mācību iestādes no visas Latvijas tiek aicinātas vākt makulatūru, kā arī izlietotas baterijas. Kampaņas rezultāti tiks noskaidroti 2019. gada maijā, kad aktīvākos makulatūras un izlietoto bateriju vācējus kampaņas organizatori sveiks ar īpašām balvām. Paralēli atkritumu šķirošanas kultūras pilnveidei mācību iestādēs, kampaņas “Tīrai Latvijai!” laikā “Zaļā josta” iesaista skolēnus dažādās citās izglītojošās uz vides saudzēšanu vērstās aktivitātēs – rīko vieslekcijas, aicina darboties radošajos konkursos u.c.

Kampaņas “Tīrai Latvijai!” laikā savāktās otrreizējās izejvielas – makulatūra un izlietotās baterijas – tiek nogādātas pārstrādes rūpnīcās, kur no tām ražo jaunas, vērtīgas lietas. Piemēram, daļa no savāktās makulatūras nonāk pašmāju makulatūras pārstrādes rūpnīcā “Balticfloc”, kas savākto papīru un kartonu kalnus pārstrādā unikālos celulozes šķiedras materiālos, sākot no siltumizolācijas materiāla ekovates līdz pat mājdzīvnieku pakaišu granulām.

Makulatūras vākšanu Latvijas izglītības iestādēs kampaņas “Tīrai Latvijai!” ietvaros rīko “Zaļā josta” un atbalsta Valsts izglītības satura centrs, AS “Latvijas valsts meži”, SIA “Latvian Amusement agency”, SIA “Pilsētvides serviss”, SIA “Līgatnes papīrs”, SIA “Balticfloc” un SIA “AP Kaudzītes”.

Plašāka informācija kampaņas mājas lapā www.tirailatvijai.lv.

Raksts sagatavots, pamatojoties uz Laimas Kubliņas, SIA “Zaļā josta” mārketinga vadītājas sniegto informāciju

coloring.cool