LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Trešdiena, 2021. gada 21. aprīlis
Marģers, Anastasija
Ludza
Showers
11°C
 
A A A

Mākslas skolas bērni piedalās unikālā vides aizsardzības akcijā

img_20161028_123004Pasaulē joprojām  ir apbrīnojami drosmīgi cilvēki, kuri  idejas  vārdā veic varoņdarbus. Lai pievērstu uzmanību mazo gulbju skaita samazināšanās problēmām Lielbritānijas vides aizsardzības aktīviste Saša Denča ar motorizētu paraplānu apņēmās nolidot 7000 kilometrus pāri 11 pasaules valstīm: tas ir ceļš, ko ik gadu veic mazie gulbji, pārlidojot no Krievijas polārajiem apgabaliem uz ziemošanas vietām Lielbritānijā. Viņas mērķis ir noskaidrot, ar kādiem šķēršļiem satopas putni, filmēt redzēto un visās valstīs rīkot akcijas, lai pievērstu uzmanību šai putnu sugai, kuras īpatņu skaits pēdējos gados katastrofāli samazinās. img_20161028_125029

19. septembrī viņa devās ceļā un oktobra beigās jau bija nonākusi līdz Latvijai, kur  Lubāna mitrāja informācijas centrā  notika tikšanās ar mūsu vides aizsardzības aktīvistiem. Lidojums ir  riskants: l atkarīgs no laika apstākļiem, vēja ātruma un citiem neparedzamiem apstākļiem. Cilvēks jau nav putns: Sašas paraplāns kopā ar ekipējumu sver 55 kg.

p1130120Jau iepriekš bija izsludināts  radošo darbu konkurss „Iepazīsti lielo ceļotāju – mazo gulbi”. Visi interesenti varēja iesniegt darbus, kuros būtu mazā gulbja tēls. Tie varēja būt zīmējumi, telpiskas figūras u.tml. – jebkurā tehnikā tapuši darbi. Konkursa mērķis – izraisīt interesi par šiem putniem (Latvijā mazie gulbji apstājas tikai uz īsu laiku pārlidojumā, no mūsu paugurknābju gulbjiem tie atšķiras ar mazāku izmēru, knābja formu).

img_20161028_112109Darbus iesūtīja 9 Ludzas Mākslas skolas bērni. Galveno balvu viņi neieguva (Latvijā kopā bija iesūtīti 200 darbi), bet  par mazo gulbi uzzināja daudz. Oktobra pēdējā dienā skolā ieradās Dabas aizsardzības pārvaldes  Dabas izglītības centra vadītāja Regīna Indriķe un pasniedza Laurai Mortuzānei, Vladai Dalibo, Janai Stepanovai, Martai Batņai, Diānai Žeikarei, Kirilam Sirotkinam, Sofijai Strazdai, Liānai Volkovai un Nilam Ulasam pateicības rakstus par piedalīšanos starptautiskā vides aizsardzības akcijā. Pateicības bija parakstījusi arī Saša Denča.

Vanda Žulina

coloring.cool