LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Sestdiena, 2021. gada 19. jūnijs
Nils, Viktors
Ludza
Sunny
15°C
 
A A A

Mākslas skolā interesanta izstāde

mskola3Piektdien, 25. novembrī,  Mākslas skolā valdīja svētku noskaņa. Skolas zālē atklāja lietuviešu mākslinieces Daļas (Dalia) Stalauskienes darbu izstādi. Daļas darbi ir unikāli, jo tehniku, kādā viņa strādā, ir radījusi pati māksliniece un, kā viņa atzīst, nekur citur tādus nav redzējusi. Daļa glezno uz stikla, bet zem šī  gleznojuma ir krāsains fons uz papīra, kas kopā darbu padara telpisku. Fona raksts dažkārt rada ilūziju, ka tas ir audums (patiesībā – tā fotouzņēmums), tur var būt dabas ainava vai kāds zīmējums. Gleznas uz stikla ir spilgtās krāsās, tajās ir dažādi simboli, mītiski elementi.

Interesants ir cikls „Divpadsmit kalendāra lappuses” – gleznojumi, kas izraisa asociācijas par dabas norisēm katrā gadalaikā.

Daļa apglezno arī zīdu: izstādē varam apskatīt viņas krāšņos lakatus. mskola2

mskola1Sevi raksturojot, viņa stāsta, ka augusi un veidojusies kā personība, vērojot  un izjūtot brīnumaino dabas pasauli. Daļa dzīvo mūsu sadraudzības pilsētā Moletai un ar Ludzas Mākslas skolas pedagogiem ir iepazinusies jau pirms 10 gadiem.

Māksliniece ļoti cer, ka Ziemassvētku gaidīšanas laikā viņas darbu košās krāsas sagādās ludzāniešiem prieku.

Izstādes atklāšanas svētki noritēja Mākslas skolai raksturīgajā brīvi radošajā gaisotnē. Krāsas papildināja Karīnas Demko –Senkānes spēlētā mūzika, dziesmas un rotaļas.

Ienāciet skolā, lai iepazītu Daļas interesantos autordarbus! Tos var arī iegādāties.

                                                     Vanda Žulina

coloring.cool