LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Ceturtdiena, 2021. gada 24. jūnijs
Jānis
Ludza
Mostly cloudy with showers
26°C
 
A A A

Makšķerēšanas sacensībās veicās viesiem

DSCF1045Februāra pēdējā dienā jau septīto gadu uz Lielā Ludzas ezera ledus notika zemledus makšķerēšanas sacensības „Lielā Ludzas ziemas zivs 2015”. Rīgas apkaimē zemledus makšķerēšana jau beigusies, bet pie mums todien ledus uz ezera vēl pietiekami biezs: 20 – 25 cm.
Piedalījās 8 komandas – 23 makšķernieki. Dalībnieku skaits šoreiz salīdzinoši neliels (savulaik rekords – 60 dalībnieki), jo vienlaicīgi notika arī Latgales kausa izcīņa uz Feimaņu ezera, tieši šai dienā savas sacensības rīkoja arī robežsardze, Pureņu pagasts. Laiks silts, visi gribēja paspēt uz pēdējā drošā ledus.
DSCF1047Laika apstākļi sacensībām labi: bezvējš, plus divi grādi, naktī uzsnidzis. Četru stundu laikā bez loma palika tikai daži. Labāk veicās tiem, kuri izvēlējās vietu tuvāk krasta niedrēm.
Pirmās trīs vietas ieguva viesi. Vislabākais rezultāts šoreiz komandai no Preiļiem, kuri mūsu sacensībās piedalījušies vairākkārt. Vitālijs Plivda, Broņislavs Plivda un Ivars Bogotais kopā izvilka 6 kg 497g zivju (visvairāk bija raudu). Broņislavam – iespaidīgākais loms – 3,158 kg. Viņi arī ieguva uzvarētāju kausu, medaļas un dāvanas.
II vietā komanda „Leduslāči” no Viļāniem. Viņu loms – 3, 440 kg. III vietā rēzeknieši – komanda „Rapala” ar 2,510 kg.
Tūlīt aiz līderkomandām palika rēzeknietis Aivars Savickis, kurš komandā bija viens pats. Viņa loms svēra 2,471 kg.
Ludzāniešiem šoreiz neveicās tik labi. Pie godalgām viņi netika. Mazākais loms četru stundu laikā bija ap 200 grami. Kā jau tas parasti dzīvē notiek, – veiksme nesmaida visiem.
DSCF1028 DSCF1039Īpašās organizatoru balvas saņēma sacensību jaunākie dalībnieki: Nils Dobrovoļskis un Guntis Bogotais. Ludzānietim Nilam ir 10 gadi, bet makšķernieka pieredze jau uzkrāta: šīs viņam bija jau ceturtās sacensības.
Protams, kā parasti īpašā piemiņas balva tika pasniegta makšķerniekam, kurš izvilcis vislielāko zivi. Tas izrādījās Aleksandrs Krasutins no Viļāniem. Viņš izvilka 369 gramus smagu plaudi. Teiksiet, ka nav nekāda milzīgā zivs, bet šai brīdī tā bija vislielākā. DSCF1035
Tradicionāli pēc sacensībām visi tiek cienāti ar zivju zupu. Tiek spriests turpmāk šo notikumu padarīt vērienīgāku, paplašinot sarīkojuma programmu.
Sacensības organizēja sporta klubs „Latgols” (Staņislavs Narnickis), atbalsta Ludzas novada pašvaldība, SIA Nastal; Rasa; Vasals VV. Sacensības palīdz organizēt, un tiesneša pienākumus tradicionāli pilda Anatolijs Petrovs, Valsts vides dienesta Rēzeknes pārvaldes vecākais inspektors.

Vanda Žulina,

korespondente

UZMANĪBU!

Daudzviet Latvijā ūdenstilpnes jau ir brīvas no ledus, tomēr vietām ūdenstilpnes klāj trausls un plāns ledus. VUGD brīdina, ka šobrīd atrasties uz ledus ir ārkārtīgi bīstami ne tikai cilvēkiem, bet arī dzīvniekiem.Ņemot vērā siltos laikapstākļus, turpinās strauja ledus kušana. Vietās, kur ūdeni klāj ledus, tas ir trausls, ļoti plāns un nevienmērīgs. Krasta līnijas daudzviet jau ir brīvas no ledus.

coloring.cool