LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Svētdiena, 2021. gada 13. jūnijs
Uva, Ainārs, Zigfrīds
Ludza
Mostly cloudy with showers
16°C
 
A A A

Mājsaimniecības sāk saņemt elektrības tirgus piedāvājumus

Turpmāk iedzīvotāji varēs izvēlēties piemērotākos elektroenerģijas piedāvājumus atbilstoši savām vajadzībām

Izmaiņas Elektroenerģijas tirgus likumā paredz, ka iedzīvotāji turpmāk varēs izvēlēties starp dažādiem elektroenerģijas tarifu plāniem vai pat pakalpojumu komplektiem. Citiem vārdiem sakot, iedzīvotājiem būs izvēles  brīvība pašiem noteikt piemērotāko elektroenerģijas piedāvājumu!

Likumdevējs ir paredzējis, ka elektroenerģiju mājsaimniecībām varēs tirgot vairāki uzņēmumi. Līdz tirgus atvēršanai  1. aprīlī ir sagaidāms, ka tirgotāji sagatavos elektroenerģijas piedāvājumus un pakāpeniski ar tiem iepazīstinās iedzīvotājus.

«Iedzīvotāji ir pieraduši, ka elektroenerģiju mājsaimniecībām tirgo tikai „Latvenergo”. Tomēr situācija jau ir mainījusies,» uzsver Ilvars Pētersons,  A/S „Sadales tīkls” valdes loceklis. «Līdzīgi, kā, saglabājot tālruņa numuru, līdz šim izvēlējāties sev piemērotāko mobilo sakaru operatoru un tarifu plānu, jūs varat izvēlēties elektroenerģijas piedāvājumu. Turklāt elektroenerģijas piegādes ceļš līdz klientiem nemainās – jauni vadi un kabeļi nav jāvelk, skaitītāji nav jāmaina, jaunas kontaktligzdas mājokļos arī nav jāierīko.»

Kas jādara iedzīvotājiem

Šobrīd iedzīvotājiem ir jāgaida tirgotāju piedāvājumi. Katrs tirgotājs informēšanas kampaņu, visticamāk, uzsāks savā laikā, līdz ar to iespējams, ka pirmos piedāvājumus saņemsiet tuvāko nedēļu laikā. Lai no 1. aprīļa jums būtu pieejams labākais tarifu plāns, tirgotāja piedāvājums ir jāizvēlas līdz šī gada 15. martam. Šādu izvēli var veikt katra Latvijas mājsaimniecība. Ja nepaspēsiet izvēlēties vai vēl neesat gatavs izdarīt izvēli par sev piemērotāko elektroenerģijas piedāvājumu, neuztraucieties – elektrība tiks piegādāta, bet to iegādāsieties par universālā pakalpojuma cenu līdz brīdim, kad būsiet izdarījis izvēli kādā no turpmākajiem mēnešiem. Tāpēc rūpīgi izsveriet, kurš no tirgū pieejamajiem elektroenerģijas piedāvājumiem ir jums izdevīgākais. Lai jaunais piedāvājums stātos spēkā no mēneša sākuma, sava izvēle ir jāpaziņo tirgotājam līdz iepriekšējā mēneša 15. datumam.

Kuri uzņēmumi tirgo elektroenerģiju?

Šobrīd savus piedāvājumus ir paziņojuši divi uzņēmumi: A/S „Latvenergo”  un SIA  „Baltcom TV”. Informāciju par visiem tirgotājiem mājsaimniecībām var iegūt www.sadalestikls.lv, zvanot pa tālruni 8020 0403, kā arī rakstot uz e-pastu: [email protected]

Izvērtējiet nosacījumus

«Kad saņemsiet piedāvājumus, pievērsiet uzmanību, kādus nosacījumus un norēķinu iespējas piedāvā katrs tirgotājs. Tirgotāji savā starpā konkurēs ar klientu apkalpošanu, tādēļ izvērtējiet, kā tie palīdz izvēlēties labāko piedāvājumu, kā atbild un risina jūsu jautājumus. Visi elektroenerģijas tirgotāji izmantos valstī esošo elektrotīklu, kura uzturēšanu un attīstīšanu veic A/S ”Sadales tīkls”, kas arī turpmāk nodrošinās skaitītāju apkalpošanu, kontroli, jaunu pieslēgumu ierīkošanu, remontdarbus, bojājumu novēršanu,» skaidro I. Pētersons.

3 soļu shēma

Gaidiet tirgotāju piedāvājumus!

Šobrīd elektroenerģiju mājsaimniecībām tirgo divi uzņēmumi, kas ir sagatavojuši piedāvājumus un ar tiem pakāpeniski iepazīstina iedzīvotājus.

ST logoVisu tirgotāju saraksts un kontaktinformācija pieejama: www.sadalestikls.lv, rakstot uz e-pastu: [email protected] vai zvanot pa tālruni 8020 0403.

Elektrība tiks piegādāta visiem – arī tad, ja nebūsiet izdarījis izvēli līdz 15. martam.

coloring.cool