LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Ceturtdiena, 2021. gada 22. aprīlis
Armanda, Armands
Ludza
Intermittent clouds
3°C
 
A A A

Ludzu apciemo muzeja darbinieki no Norvēģijas un Herca Franka meita

DSC_733219. – 20. jūlijā Ludzas novada pašvaldībā vizītē bija ieradušies Hordalandas muzeju centra pārstāvji no Norvēģijas, lai ar Ludzas novada vadību, Attīstības un nekustamā īpašuma nodaļas un tūrisma nozares pārstāvjiem apspriestu idejas projekta pieteikumam par kultūras mantojuma koka apbūves saglabāšanu Ludzas vecpilsētā, konkrēti Ludzas sinagogas iekšējās koka apbūves un interjera restaurāciju un tās tālāko izveidi par Ludzas Novadpētniecības muzeja nodaļu. Projekta pieteikuma apstiprināšanas un finansējuma piešķiršanas gadījumā Hordalandas muzeju centrs kļūs par Ludzas novada pašvaldības partneriem, sniedzot ievērojamu ieguldījumu šī projekta īstenošanā. Savas vizītes laikā norvēģu pārstāvji apskatīja arī pašu sinagogu un vizuāli novērtēja tās stāvokli.DSC_7336

DSC_7345Projekta pieteikums tiks izstrādāts un iesniegts Eiropas Ekonomiskās zonas/ Norvēģijas finanšu instrumenta 2009. – 2014. gadam līdzfinansētās programmas „Kultūras un dabas mantojuma saglabāšana un atjaunināšana” ietvaros, kas paredz atbalstu Latvijas kultūras mantojuma objektu restaurācijai un saglabāšanai, veicinot to ekonomiskās darbības formu attīstību un dažādošanu, kā arī kultūras apmaiņai un divpusējai sadarbībai.

DSC_7350

19. jūlijā Ludzu apciemoja arī slavenā kinorežisora, mūsu novadnieka Herca Franka meita, lai Ludzas pilsētas galvenajai bibliotēkai pasniegtu divas Ludzas goda pilsoņa grāmatas  par viņa daiļradi (kuras viņš pats arī parakstījis): “Оглянись у порога” (“Uz sliekšņa atskaties” – tulkota arī latviski) un “Карта Птолемея”. Tatjana Franka tikās ar mūsu novada vadību un Ludzas bibliotēkas direktori Intu Kušneri. Jācer, ka šo divu vizīšu sakritība vienā laikā ir zīmīga mūsu pilsētai un nesīs veiksmi projektam par sinagogas restaurēšanu, tā kā pēc tās restaurēšanas šīs ēkas telpās ir paredzēts izveidot Ludzas ebreju likteņu ekspozīciju, tai skaitā arī Herca Franka un Vulfa Franka darbu izstādi.

Foto: pirmā no kreisās – Tatjana Franka

coloring.cool