LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Trešdiena, 2021. gada 21. aprīlis
Marģers, Anastasija
Ludza
Mostly cloudy
13°C
 
A A A

Ludzas vecpilsētā tiek atjaunots laukums

LAUKUMSProjekta „Tranzītceļa P49 ielu posmu rekonstrukcija Ludzas pilsētā” ietvaros tiek veikta Ludzas pilsētas vēsturiskā tirgus laukuma rekonstrukcija. Tirgus laukums ir neatņemama pilsētas vēsturiskā centra sastāvdaļa. Šeit galvenā dominante ir Pareizticīgo baznīca, turpat atrodas Ludzas tūrisma informācijas centrs, autoosta, viesnīcas, kafejnīcas un veikali. Pārbūves darbu rezultātā pilsēta atgūs vēsturisko laukumu, kas kļūs par pastaigu un atpūtas vietu, kur atpūtnieku uzmanību piesaistīs vairāki interesanti vecpilsētas objekti.

Laukums tiks bruģēts ar vietējo šķelto un apaļo granīta laukakmeni un betona bruģakmeni. To apgaismos laternas. Laukumā paredzēts izvietot jaunus atpūtas soliņus, atkrituma urnas un puķu dobes, lai nodrošinātu rekreācijas pakalpojumus un uzlabotu pilsētas vizuālo tēlu. Veidojot gājēju celiņus, tiks ievērotas vides pieejamības prasības cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Pie atjaunotā laukuma paredzētas autostāvvietas automašīnām un autobusiem.

Rekonstruējamā Ludzas tirgus laukuma shēmu Jūs varat aplūkot būvdarbu vietā – Ludzas Tūrisma informācijas centra logā (Ludzā, Baznīcas ielā 42), Ludzas novada pašvaldības ēkās (Ludzā, Raiņa ielā 16 un Raiņa ielā 16A, 1. stāvā) un ŠEIT

coloring.cool