LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Svētdiena, 2021. gada 20. jūnijs
Rasa, Rasma, Maira
Ludza
Mostly sunny
31°C
 
A A A

Ludzas 3. PII “Namiņš” notika konference par bērnu patriotisko audzināšanu

15. martā Ludzas pilsētas 3. pirmsskolas izglītības iestādē “Namiņš” pulcējās pedagogi no Lietuvas Republikas Visaginas bērnudārza “Auksinis Gaidelis” (tulkojumā no lietuviešu valodas – “Zelta Gailītis”) un Ludzas pilsētas pirmsskolas izglītības iestādēm “Pasaciņa”, “Rūķītis” un “Namiņš”, lai piedalītos starptautiskajā konferencē “Valstiskās piederības veidošana un patriotiskā audzināšana pirmsskolā”.

Bērnu patriotiskā audzināšana ir viens no būtiskākajiem pirmsskolas izglītības audzināšanas uzdevumiem. Tieši bērnībā veidojas mīlestība pret savu ģimeni, dzimto pusi un valsti. Sakarā ar Lietuvas un Latvijas simtgadi tika aktualizēta šī tēma un izvēlēta par vienu no konferences galvenajiem uzdevumiem.

Konferences dalībniekus sveica Ludzas novada Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes vadītāja Sarmīte Gutāne. Viņa akcentēja sadarbības lomu starp pirmsskolas izglītības iestādēm pilsētas un valstu mērogā, pieredzes apmaiņas nepieciešamību, novitāšu ieviešanu pedagoģiskajā darbā.

“Namiņa” bērni priecēja viesus ar skaistām dziesmām un tautas deju. Viena no dziesmām tika izpildīta lietuviešu valodā. Koncerta noslēgumā notika pavasara modes šovs. Paldies bērnu vecākiem par atsaucību skaisto cepuru pagatavošanā!

Lietuvas kolēģi V.Katiševa, N.Solovjova un S.Naguj prezentācijās pastāstīja par savu dzimto pilsētu Visaginu, tās vēsturi, runāja par metodēm bērnu iepazīstināšanā ar Lietuvas valsts simboliem, svētkiem, tautas tradīcijām, par lietuviešu valodas apguves darba formām. Lietuvas pedagogi jau īsteno kompetencēs balstītu pieeju izglītībā un padalījās pieredzē ar Ludzas kolēģiem. Viesi ar interesi noklausījās Ludzas pilsētas 4. PII “Pasaciņa” skolotāju I.Viļjevas un J.Stanislavskas prezentācijas par latvju zīmēm un eko projektu par koku stādīšanu. Skolotājas vada āra nodarbības, bieži iet ar bērniem ekskursijās. Izveidojusies laba sadarbība ar bērnu vecākiem, ar kuru palīdzību arī tika īstenots projekts. Bērni Ludzas pilsētas parkā iestādīja liepas un ozolus. Par Ludzas pilsētas 3. PII “Namiņš” darbu patriotiskajā audzināšanā runāja skolotājas I.Seidare, O.Greidāne un Ļ.Ševcova. Viņas atzīmēja, ka patriotisms sākas ar piederības izjūtu savai ģimenei, sabiedrībai, kurā cilvēks uzturas. Tieši vecākiem ir noteicošā loma bērna piederības izjūtas attīstīšanā. Ļoti būtisks attieksmes veidošanā pret valsti, sabiedrību ir adaptācijas periods. Skolotājas iepazīstināja ar pašu gatavotām didaktiskajām spēlēm un kopā ar viesiem tās izspēlēja.

Izskanēja abpusēja vēlme gan no Lietuvas, gan no Ludzas pirmsskolas pedagogu puses par pieredzes apmaiņas pasākumu organizēšanu arī turpmāk.

Ludzas pilsētas 3. PII “Namiņš” vadība pateicas visiem konferences sagatavošanas darbā iesaistītajiem pedagogiem, tehniskajiem darbiniekiem.

Rakstu sagatavoja Ludzas pilsētas 3. PII “Namiņš” izglītības metodiķe Olita Spole

coloring.cool