LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Pirmdiena, 2021. gada 14. jūnijs
Saiva, Santis, Sentis, Tija, Saivis
Ludza
Mostly clear
17°C
 
A A A

Ludzas skolēni Karjeras nedēļā izzinās nākotnes profesijas

Ludzas novadā no 14. līdz 18. oktobrim norisinās ikgadējā Karjeras nedēļa, kuras fokusā ir nākotnes profesijas. Karjeras nedēļa šogad tiek aizvadīta ar saukli “Ielogojies nākotnē!”, rosinot jauniešus apzināties straujās izmaiņas tehnoloģijās, sabiedrībā un vidē, kas nosaka nepieciešamību jau tagad attīstīt specifiskas prasmes un kompetences, lai veiksmīgi iekļautos nākotnes darba tirgū.

Karjeras nedēļas laikā Latvijas skolās un citās izglītības iestādēs notiks dažādi karjeras veidošanai veltīti pasākumi, radošās darbnīcas un diskusijas, kuros tiks akcentēta mākslīgā intelekta un tehnoloģiju loma nākotnes profesijās.

Ludzas novadā Karjeras nedēļas laikā visu skolu 1.- 6.klašu skolēni darbosies radoši – zīmēs nākotnes profesijas. Varbūt vizuālo veidolu iegūs  atmiņas ķirurgs, dronu pilots,  izzūdošo sugu atjaunošanas speciālists, biomedicīnas inženieris  vai kāda cita nākotnes  profesija?

7.- 9. klašu audzēkņi aicināti apzināt tās prasmes, kuras būs nepieciešamas nākotnes darba tirgū.

Ludzas pilsētas ģimnāzijas  7.-8. klašu skolēni pasākumā “Plāno un dzīvo savu laiku apzināti” mācīsies plānot savu laiku – laiku sev, mācībām, ģimenei, atpūtai, nākotnes karjeras plānošanai, mērķu izvirzīšanai, vēlamās nākotnes vizualizēšanai. Ludzas 2.vidusskolas skolēni iepazīsies ar pieprasītā loģistikas speciālista  profesiju.

Savukārt vidusskolēniem būs iespēja piedalīties aizraujošā diskusijā “Šodien sākas nākotne!”, kura notiks Daugavpilī. Uz diskusiju aicinātas iedvesmojošas personības, lai spriestu par tehnoloģiju un mākslīgā intelekta nozīmi mūsdienās, to attīstību tuvākajā desmitgadē un ietekmi uz nākotnes darba tirgu. Diskusijas dalībniekus uzrunās RTU Sabiedrisko attiecību departamenta direktors komunikācijas praktiķis ar vairāk nekā 25 gadu pieredzi medijos un biznesa vidē Ivars Svilāns un  kopienas Riga TechGirls līdzdibinātāja un virtuālās realitātes platformas bērniem ar autismu izveidotāja Marina Petrakova. Diskusiju vadīs izaugsmes treneris Dinārs Zāģeris.

Uz īpašu Karjeras nedēļas pasākumu  “Nākotnes profesija tevi gaida “ tiek aicināti 10.-12.klašu skolēni. Pasākums notiks Ciblas novada Pušmucovas Tautas namā 16.oktobrī plkst 10.00. Par nākotnes profesijām meža nozarē stāstīs Dainis Rudzītis, AS “Latvijas valsts meži” Ziemeļlatgales reģiona meža apsaimniekošanas plānošanas vadītājs, par to, kā uzsākt savu biznesu, runās Vita Pučka , finanšu institūcijas  ALTUM Latgales reģiona vadītāja, kopā ar NVA Ludzas filiāles karjeras konsultanti  Svetlanu Kračus tiks noskaidrots nākotnes profesiju tops , runāts par atalgojumu nākotnes profesijās u.c.

Skolās ciemosies dažādu profesiju pārstāvji, mācību stundās tiks pievērsta īpaša uzmanība tam , kā šinī mācību priekšmetā iegūtās zināšanas un prasmes var noderēt veiksmīgas karjeras izvēlē,  novada skolu skolēni ciemosies bibliotēkā, skaistumkopšanas salonā, foto darbnīcā, aptiekā , dosies uz NVA Ludzas filiāli, iepazīsies ar profesijām  e-vidē un darīs citas aizraujošas lietas.

Par karjeras nedēļu

Karjeras nedēļa ir ikgadējs pasākumu cikls, kura laikā jauniešiem ir iespēja iepazīt iespējamo nodarbošanos  nākotnē, tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, apmeklēt uzņēmumus un karjeras konsultācijas. Jaunieši var piedalīties dažādās diskusijās, radošajās darbnīcās, konkursos un citos izglītojošos pasākumos.  

Jau otro gadu Karjeras nedēļa ir ESF projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” aktivitāte un šogad tajā piedalās teju visi projektā iesaistītie partneri – 75 Latvijas pilsētu un novadu pašvaldības un pašvaldību apvienības un 17 profesionālās izglītības kompetences centri.

Karjeras nedēļu jau septīto gadu organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra un to finansē ESF projekts “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”.

Karjeras nedēļas pasākumu programma pilsētu un novadu skolās pieejama tīmekļa vietnē: viaa.gov.lv/karjerasnedela, savukārt jaunumi sociālajos tīklos facebook.com/TavaiKarjerai, facebook.com/VIAA.LV, draugiem.lv/viaa, twitter.com/TavaiKarjerai un twitter.com/VIAA_LV.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Inese Romanova , Ludzas novada  Karjeras nedēļas koordinatore

 

coloring.cool