LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Sestdiena, 2021. gada 15. maijs
Sofija, Taiga, Airita, Arita
Ludza
Rain
18°C
 
A A A

Ludzas sievietes sveic viesmākslinieki no Novopolockas

DSCN3629_1Jau kārtējo gadu 8. martā par godu Starptautiskajai sieviešu dienai svētku koncertu Ludzai dāvāja viesmākslinieki no mūsu sadraudzības pilsētas Baltkrievijā – Novopolockas. Mūsu pilsētas un novada iedzīvotāji jau ir iemīļojuši baltkrievu mūziķu un dejotāju priekšnesumus, kas brīžiem aizrauj un sajūsmina, citkārt liek ieslīgt nostalģiskā un liriskā noskaņojumā.DSCN3637_1

Novopolockas pilsētas Deputātu padomes priekšsēdētājs Mihails Bakevičs jau tradicionāli  sveica Ludzas novada sievietes un uzrunāja visus klātesošos latviešu valodā. Skatītājus priecēja dziesmu teātra „Subboteja” dziedātāji, izpildot tradicionālās baltkrievu tautasdziesmas. Novopolockas Mūzikas koledžas kvartets pārsteidza ar virtuozo izpildījumu; sevišķi skatītājus sajūsmināja kvarteta akordeonista Aleksandra Šabucka meistarīgais solo sniegums. Solistes Marina Ostrovska, Kira Valinka un Viktorija Petrosova apbūra ar savām balsīm un šarmu. Vokāli-horeogrāfiskā ansambļa „Komariki” dejotāji aizrāva publiku ar azartiskiem dančiem, kas apvienoja tautas un mūsdienu dejas elementus. Koncerta izskaņā Viktorija Petrosova izpildīja spēcīgo un mūsu tautā iemīļoto latgaliešu tautasdziesmu „Auga, auga rūžeņa”, sajūsminot visus klātesošos.

Sirsnīgs paldies mūziķiem un dejotājiem, kā arī Novopolockas pilsētas Deputātu padomei un izpildkomitejai par dāvātajiem baudījuma mirkļiem un uzburto svētku sajūtu! Gaidīsim jaunas tikšanās reizes!

Kristīne Seņko,

ārējo sakaru speciāliste

coloring.cool