LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Svētdiena, 2021. gada 20. jūnijs
Rasa, Rasma, Maira
Ludza
Mostly sunny
31°C
 
A A A

Ludzas senioru gleznas Daugavpilī (+video)

IMG_2469 (2)Projekta ietvaros, ko atbalstīja Teterevu fonds “Dzīvo līdzi, dzīvo labi Ludzā” biedrības “Līdzdalībai nav vecuma” dalībnieki skolotājas Natālijas Losānes vadībā uz zīda gleznoja Ludzas ainavas. Rezultātā ir tapušas 16 gleznas, kurām tika piemeklētas atbilstošas vietējo dzejnieku dzejas rindas, fotogrāfijas ar attēloto objektu fragmentiem.

Izstādes idejas autore bija Marika Čerņavska, fotogrāfiju autors Edmunds Kadakovskis.

Pagājušā gada vasarā izstāde tika atklāta Ludzas pilsētas galvenās bibliotēkas telpās. 2016. gada novembrī tā aizceļoja uz Krāslavas centrālo bibliotēku, kur krāslavieši to varēja aplūkot veselu mēnesi. Šī gada sākumā Ludzas senioru darbi tika nogādāti uz Latgales centrālo bibliotēku (Daugavpils), kur ar to varēs iepazīties līdz janvāra beigām. Izstādes ceļošana bija iespējama, pateicoties Ludzas pilsētas galvenās bibliotēkas sadarbībai ar Latgales publiskajām bibliotēkām.

10.janvāri biedrības dalībnieces piedalījās izstādes atklāšanā, kuras gaitā tās priekšsēdētāja Vera Putāne pastāstīja par projekta aktivitātēm un gleznu tapšanu. Ludzas seniores pateicas par ieguldīto darbu izstādes organizēšanā, iekārtošanā un atklāšanā Latgales centrālās bibliotēkas galvenā bibliotekārei Ingai Gedžūnei un sabiedrisko attiecību speciālistei Tatjanai Hodokovai.

Brauciena gaitā seniorēm bija iespēja apmeklēt Maltas novadpētniecības muzeju, Maltas (Rozentovas) Svētā krusta pagodināšanas Romas katoļu baznīcu,  un Svētā Pētera katoļu baznīcu (Daugavpilī).

Inta Kušnere,

Ludzas pilsētas galvenās bibliotēkas direktore

 

Video

coloring.cool