LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Trešdiena, 2021. gada 16. jūnijs
Justīne, Juta
Ludza
Sunny
19°C
 
A A A

Ludzas „Selfijs” uzvar netradicionālās modes skatē

DSC0192010. janvārī Špoģu mūzikas un mākslas skolā notika netradicionālās modes skate – konkurss, kura tēma bija „Karnevāls”. Pasākums veicināja sadarbību starp Latgales Mākslas skolām un radīja iespēju pieredzes apmaiņai kā bērniem, tā pedagogiem. Popularizēja netradicionālo modi Latgales bērnu mākslas skolu audzēkņu vidū, attīstot kreativitāti un fantāziju, praktiskās iemaņas darbā ar dažādiem materiāliem tērpu radīšanai un sadarbības prasmes. Konkursā piedalījās 5 profesionālās ievirzes izglītības iestādes: Daugavpils mākslas skolas Saules skola, Naujenes Mūzikas un mākslas skola, Krāslavas mākslas skola, J.Soikāna Ludzas mākslas skola un paši organizētāji Špoģu mūzikas un mākslas skola.

Skatē – konkursā tika prezentētas 3 tērpu kolekcijas jaunākajā grupā (līdz 12 gadu vecumam): „Kaktusi pavasarī” un „Barā siltāk” (Daugavpils mākslas skolas Saules skola), „Kuģi debesīs” (Naujenes Mūzikas un mākslas skola); un 5 tērpu kolekcijas vecākajā grupā (no 12 gadiem): „Trakās kartona lelles” un „Papīra čirkas” (Špoģu Mūzikas un mākslas skola), „Sestais elements” (Krāslavas mākslas skola), „Ziema – pavasaris 2015” (Daugavpils mākslas skolas Saules skola), „Selfijs” (J.Soikāna Ludzas mākslas skola).

Karstā un priecīgā konkurencē vecākajā grupā J.Soikāna Ludzas mākslas skolai izdevās iegūt 1.vietu. Gandarījums par vienotības un dzirkstoša prieka sajūtu, par kopīgu mērķa apziņu un atraktivitāti. Milzīgs paldies profesionālās ievirzes programmas „Vizuāli plastiskā māksla” 30V audzēkņiem un pedagogiem par titānu cienīgu darbu kolekcijas radīšanā. Idejas autore bija Līga Romancāne, mūziku izvēlējās un kolekcijai nosaukumu deva Paula Baranova. Tērpu radīšanā un demostrēšanā piedalījās abas iepriekšminētās dāmas un Arina Koževņikova, Alise Bleive, Anna Marija Belecka, Makss Sļadzevskis, Keita un Nils Ulasi, Ivo Fomins. Pedagogu: Ivetas Ladusānes, Tatjanas Kivļevas, Ināras Mikažānes, Vjačeslava Fomina, iedvesmoti, atbalstīti, vadīti un arī mudināti kopīgiem spēkiem tērpi tika radīti nedēļas laikā.

Video reportāžu par šo notikumu varēs skatīt Daugavpils novada mājas lapā.

Paldies Špoģu Mūzikas un mākslas skolai par šo notikumu un Ludzas novada pašvaldībai par iespēju turp aizbraukt.

J.Soikāna Ludzas mākslas skolas vārdā direktore

Sandra Vorkale

 

Foto: J.Soikāna Ludzas mākslas skolas tērpu kolekcija „Selfijs”

DSC01895 DSC01896 DSC01897 DSC01898 DSC01899 DSC01900

 

 

coloring.cool