LV RU EN

Ludza - senākā Latvijas pilsēta
Sestdiena, 2021. gada 12. jūnijs
Nora, Lenora, Ija
Ludza
Thunderstorms
15°C
 
A A A

Ludzas pilsētas iedzīvotājam tika pasniegts apbalvojums “Par pašaizliedzību”

24. novembrī tika pasniegts Iekšlietu ministrijas apbalvojums “Par pašaizliedzību” Ludzas pilsētas iedzīvotājam Aleksandram Bļasānam, kura drosmīgā rīcība palīdzēja izglābt cilvēka dzīvību. Apbalvojumu ludzānietim pasniedza Ludzas novada domes priekšsēdētājs Edgars Mekšs un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Latgales reģiona brigādes Ludzas daļas Kārsavas posteņa komandieris Artūrs Puncuļs. 

2020. gada 6. jūnija vakarā, pļaujot zāli, Ludzas pilsētas iedzīvotājs sadzirdēja palīgā saucienus, bet nepalika vienaldzīgs un devās glābt cilvēkus. Zinot, ka viņa dzīvība ir apdraudēta, bet pārvarējot bailes un uztraukumu, viņš iegāja piedūmotajā kāpņu telpā, un no dzīvokļa iznesa cilvēku, kurš jau bija bezsamaņā.

Nogādājot izglābto ārpus bīstamās vides, viņš uzreiz atgriezās atpakaļ, lai atrastu otru mājas iemītnieku. Meklējot istabā palikušo cilvēku, stipra piedūmojuma dēļ, jau nevarēja atrast izeju un pats palika par iesprostoto degošajā dzīvoklī. Ugunsdzēsēji glābēji, ierodoties notikuma vietā, izglāba abus – dzīvokļa īpašnieku un drosmīgo kaimiņu. Pateicoties Ludzas pilsētas iedzīvotāja nesavtīgajai un drosmīgajai rīcībai tika izglābta cilvēka dzīvība.

coloring.cool